Dofinansowanie dla posiadaczy zwierząt! Złóż wniosek, a otrzymasz do 500 zł!

Ewelina

Dofinansowania

19.01.2023 11:39

Dofinansowanie dla posiadaczy zwierząt! Złóż wniosek, a otrzymasz do 500 zł!

Tym razem rząd zadbał o właścicieli zwierząt i oferowane są dofinansowania w kwocie nawet do 500 zł. Gminy mają  w 100 % finansować zabiegi sterylizacji oraz zaczipowanie pupila. Co należy zrobić, aby otrzymać takie wsparcie?

Dofinansowanie do konkretnych zabiegów

Właściciele czworonogów mogą starać się o dofinansowanie z urzędu do zabiegu sterylizacji oraz zaczipowania swojego pupila. Jest to spora pomoc finansowo, gdyż w zależności od placówki weterynaryjnej oraz rozmiaru zwierzęcia ceny zabiegów oscylują w graniach 100 a nawet do 500 złotych. Dofinansowania mają na celu walkę z bezdomnością kotów i psów i mają zachęcić właścicieli do korzystania z zabiegów sterylizacji i kastracji zwierząt. Obowiązkiem właściciela, po wykonaniu zabiegu jest zaczipowanie zwierzęcia. 

Warunki otrzymania dofinansowania

Właściciele czworonogów otrzymają dofinansowanie do zabiegu sterylizacji oraz zaczipowania, gdy spełnią następujące warunki:

  • pupil musi mieć ukończone pół roku
  • zwierzę nie może mieć przeciwskazań do znieczulenia ogólnego
  • właściciel zwierzęcia musi posiadać dowód poświadczający zamieszkanie danego obszaru
  • właściciele będący studentami musza posiadać status studenta uczelni zlokalizowanej na danym obszarze
  • właściciele czworonoga muszą posiadać karty poświadczające odprowadzenie podatków w danej gminie lub mieście

Ile wynosi dofinansowanie?

Warto wspomnieć, że gmina nie daje pieniędzy, lecz płaci za wykonanie zabiegu sterylizacji. Kwoty  mogą się od siebie znacznie różnić, gdyż cena za zabieg sterylizacji oraz zaczipowania są inne w każdej placówce weterynaryjnej. Ponadto cena zależy także od rodzaju i wielkości zwierzaka. Kastracja kocura oscyluje w granicach od 100 do 150 złotych, natomiast jeśli chodzi o kastracje psów cena waha się w granicach 100-200 złotych.

Natomiast sterylizacja kotek jest droższa i wynosi od 150 zł do 300 zł, a cena zabiegu suczek waha się w granicach od 200 do 400 złotych. Natomiast cena za zaczipowania pupila to koszt ok. 50- 200 złotych. Zatem kwota dofinansowania będzie różnić się od siebie w zależności od rodzaju posiadanego zwierzęcia.

Limit dofinansowań

Warto wspomnieć, że są urzędy, które dofinansowują więcej niż jeden zabieg. W Poznaniu właściciele czworonogów mogą skorzystać z dofinansowania dwukrotnie w ciągu roku.