Dofinansowanie dla Twoich czworonogów! Możesz otrzymać nawet 500 zł i więcej!

Justyna
Dofinansowania
21.04.2024 19:21
Dofinansowanie dla Twoich czworonogów! Możesz otrzymać nawet 500 zł i więcej!

W obliczu rosnących kosztów życia, każda forma wsparcia finansowego jest na wagę złota. Co ciekawe, pomoc nie omija także właścicieli zwierząt. Czy wiesz, że możesz uzyskać finansowe wsparcie na potrzeby swojego psa lub kota? Poznaj szczegóły programu!

Kwalifikacja do programu

Program "500 plus" dla zwierząt domowych to inicjatywa, która ma na celu wsparcie właścicieli psów i kotów w pokryciu kosztów sterylizacji i czipowania. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia kontroli populacji zwierząt i zapewnienia ich bezpieczeństwa.

Warto pamiętać, że dofinansowanie nie jest bezgraniczne. Możesz otrzymać wsparcie na maksymalnie dwa zabiegi sterylizacji i dwa czipowania w ciągu jednego roku. Co ważne, każdego roku możesz aplikować o pomoc na nowo – limit resetuje się, dając ci szansę na kolejne skorzystanie z programu w przyszłości.

Kto może skorzystać?

Aby twoje zwierzę mogło skorzystać z dofinansowania, musisz spełniać określone warunki. Przede wszystkim, potrzebny jest dowód zamieszkania w mieście lub gminie uczestniczącej w programie. Status rezydenta, najemcy czy studenta lokalnej uczelni – to wszystko może cię kwalifikować.

Twoje zwierzę również musi spełnić określone kryteria. Przede wszystkim ma być starsze niż 6 miesięcy i zdolne do znieczulenia ogólnego, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa podczas zabiegu.

Ile można otrzymać?

Mimo że nazwa sugeruje stałą kwotę, realne wsparcie może sięgać nawet 650 zł, zależnie od cennika weterynaryjnego i potrzeb twojego zwierzęcia. Sterylizacja zazwyczaj kosztuje od 100 do 450 zł, a czipowanie od 50 do 200 zł. Zróżnicowanie cen wynika głównie z płci zwierzęcia oraz standardu wybranej kliniki. W programie pokrywane są koszty do 100% za oba wspomniane zabiegi.

Gdzie się zgłosić?

Jeśli jesteś zainteresowany, pierwszym krokiem powinien być kontakt z urzędem miasta lub gminy. Warto jednak pamiętać, że program nie wszędzie jest dostępny. To właśnie we wspomnianych urzędach uzyskasz wszystkie niezbędne informacje na temat możliwości aplikowania o dofinansowanie i dalszych formalności. Pracownicy urzędu doradzą ci, jakie dokumenty są potrzebne i jak przebiega cały proces.

Nie czekaj, sprawdź, czy Twoja gmina lub miasto bierze udział w programie i zadbaj o zdrowie oraz bezpieczeństwo swojego pupila już dziś!

Kluczowe Punkty
  • Program "500 plus" dla zwierząt domowych zapewnia wsparcie finansowe na sterylizację i czipowanie psów i kotów.
  • Aby skorzystać z programu, właściciel musi być rezydentem miasta lub gminy biorącej udział w programie, a zwierzę musi być zdolne do znieczulenia ogólnego.
  • Możliwa kwota dofinansowania może sięgać 650 zł, zależnie od cennika weterynaryjnego.
  • Program umożliwia wsparcie na maksymalnie dwa zabiegi sterylizacji i dwa czipowania rocznie.
  • Aplikacja o wsparcie odbywa się poprzez kontakt z urzędem miasta lub gminy.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną