Kanye West zobowiązany do płacenia alimentów Kim Kardashian ! Kwota świadczeń szokuje.

Martyna
Newsy
01.12.2022 17:49
Kanye West zobowiązany do płacenia alimentów Kim Kardashian ! Kwota świadczeń szokuje.

Kim Kardashian i Kanye West są już po rozwodzie. Celebryci doszli do porozumienia w sprawie opieki nad dziećmi. Sąd zobowiązał rapera do płacenia alimentów na swoje dzieci. Jak donoszą amerykańskie media będą one wynosić krocie! 

 

Małżeństwo 

Kim Kardashian i Kanye West wzięli ślub 24 maja 2014 roku. Miał on miejsce we Florencji, gdzie pojawiło się około 200 gości. Małżeństwo trwało 7 lat i doczekało się czwórki dzieci. Są to: 

  • North West ur. 2013 r. 
  • Saint West ur. 2015 r. 
  • Chicago West ur. 2018 r. 
  • Psalm West ur. 2019 r. 

Rozwód 

Na początku 2021 r. para wydała oświadczenie, że się rozwodzą. Pozew złożyła Kim, która jak twierdzi jednym z powodów była choroba dwubiegunowa męża. Miał on nie kontrolować swoich wypowiedzi w mediach społecznościowych i często informować świat o życiu prywatnym swojej rodziny. Miało to miejsce zwłaszcza w 2020 roku, gdy Kanye startował w wyborach prezydenckich. To jednak nie jedyny powód rozstania: 

"Gdy skończyłam 40 lat, zdałam sobie sprawę, że nie chcę męża, który żyje w zupełnie innym stanie niż ja. To dla mnie smutne i nie chcę tego. Chcę kogoś, z kim mamy te same wspólne pasje, chcę kogoś, kto chce ze mną pracować" - wypowiedź z reality show "Z kamerą u Kardashianów". 

Jak donoszą amerykańscy reporterzy dopiero po niemal dwóch latach udało się parze dojść do porozumienia w kwestii opieki nad dziećmi i alimentów.  

Alimenty 

Postanowienie sądu brzmiało, że oboje będą mieli równe prawa do opieki nad dziećmi, jednak będą one mieszkały z matką. Sędzia zobowiązał również do płacenia alimentów przez ojca w wysokości 200 tys. dolarów miesięcznie. W przeliczeniu kwota ta wynosi ok. 900 tys. złotych. Ponadto Kanye West poniesie 50 % wydatków związanych z edukacją oraz ochroną dzieci.   

Zgodnie z wyrokiem sądu w przypadku, jeżeli pomiędzy parą pojawi się jakikolwiek konflikt dotyczący potomstwa, to rodzice mają znaleźć wspólne rozwiązanie na drodze mediacji. Przy sprawie rozwodowej majątek celebrytów został podzielony zgodnie z umową przedmałżeńską. Co więcej, oboje zrezygnowali z alimentów dla współmałżonka.   

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną