Zachowanie Meksykanów wobec Lewandowskiego. FIFA wszczyna postępowanie!

Agnieszka
Newsy
24.11.2022 10:24
Zachowanie Meksykanów wobec Lewandowskiego. FIFA wszczyna postępowanie!

 

FIFA, po meczu Polska-Meksyk, musiała wszcząć śledztwo przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej. Wszystko przez to, co zrobili meksykańscy kibice obecni na trybunach w Katarze. 

Mecz Polska-Meksyk

Za nami pierwszy meczy naszej reprezentacji na mistrzostwach świata w piłce nożnej 2022. We wtorek zmierzyliśmy się z Meksykiem na stadionie w Katarze. Mimo szansy, jakim był rzut karny dla naszej drużyny, nie udało nam się zdobyć żadnej bramki. Podobnie jednak Meksykanom. Wynik okazał się więc remisowy. 

Pomimo tego, że teoretycznie więc polska reprezentacja nie przegrała i tak po meczu spadła na nią fala krytyki od polskich kibiców i komentatorów. Spodziewano się bowiem o wiele więcej, nie tyle w przypadku wyniku końcowego, co przede wszystkim w przypadku stylu i jakości gry na boisku. 

Trybuny zdominowane przez Meksyk

Na trybunach stadionu w Katarze były zdecydowanie przepełnione kibicami reprezentacji Meksyku. Niemal przez cały mecz kibice przeciwnej drużyny śpiewali, dopingowali i wspierali swoich piłkarzy.

Niestety, od samego początku wygwizdywali i buczeli także na polskich piłkarzy, gdy tylko zdobywali oni piłkę. W pewnym momencie wymknęło się to jednak spod kontroli.

FIFA wszczęła śledztwo przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej 

Po nieudanym karnym Lewandowskiego, meksykańscy kibice z trybun zaczęli wykonywać obraźliwe przyśpiewki w stronę polskiego napastnika. Jest to nie tylko obraźliwe i niemile widziane na meczach reprezentacji krajów, ale także nielegalne.

Priorytetem organizatorów spotkań piłkarskich musi być bowiem bezpieczeństwo tysięcy ludzi zgromadzonych na trybunach i piłkarzy na boisku. Surowo zabronione są więc akcesoria, ubrania, które promują przemoc i nienawiść, a także krzyki, obelgi i obraźliwe przyśpiewki nawołujące lub obrażające drużynę piłkarską. 

FIFA wszczęła więc postępowanie, a za zachowanie kibiców odpowie  Meksykańska Federacja Piłki Nożnej.  

"Komitet dyscyplinarny FIFA wszczął postępowanie przeciwko Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej za przyśpiewki meksykańskich kibiców podczas meczu Meksyk - Polska rozegranego w ramach mistrzostw świata 22 listopada" - czytamy w komunikacie federacji. 

Postępowanie także w stosunku do Ekwadoru

FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne także przeciwko Ekwadorowi. Okazuje się bowiem, że kibice wykrzykiwali homofobiczne hasła podczas meczu otwarcia mistrzostwa świata z Katarem. 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną