Choinki sztuczne jak żywe - poczuj magię świąt!

Sponsorowany

Styl życia

07.11.2022 15:19

Choinki sztuczne jak żywe - poczuj magię świąt!

Oprószone śniegiem, ozdobione naturalnymi szyszkami - współczesne choinki sztuczne prezentują się nadzwyczaj widowiskowo. Na przestrzeni lat nie zmieniły się natomiast metody ich ubierania. Wciąż popularne są bombki, światełka, zabawki i łańcuchy. Szukając wyjątkowego drzewka, warto z domownikami przedyskutować ich oczekiwania względem ozdoby. Sprawdźmy zatem, jak prezentuje się oferta sztucznych choinek.

 

W każdym domu przed świętami odbywa się dyskusja na temat rodzaju choinki na święta - która będzie lepsza - sztuczna czy żywa? Żywa czy sztuczna? Zwolennicy żywych choinek zachwycają się ich zapachem i naturalnym wyglądem, jednak zakup takiego drzewka wiąże się z jego częstym podlewaniem. Poza tym, aby cięta choinka mogła stabilnie stać, niezbędny jest stojak do choinki - a to oznacza dodatkowy wydatek. Na dodatek, żywa choinka w doniczce stojąc w pomieszczeniu, w którym panuje temperatura pokojowa, będzie bardzo szybko tracić igły, co będzie wiązać się z ciągłym sprzątaniem. W takiej sytuacji, aby nie dodawać sobie obowiązków podczas świąt, warto zdecydować się na zakup sztucznej choinki.

Sztuczne choinki - symbol Bożego Narodzenia

Choinki świąteczne są niezwykle bezproblemowymi dekoracjami, które do złudzenia przypominają żywe drzewka. Po świętach wystarczy je wynieść na strych lub do piwnicy, bez sprzątania wszędobylskich igieł, jak w przypadku żywych drzewek. Sztuczne choinki są zazwyczaj pięknymi imitacjami świerku i sosny, a wybór konkretnej będzie zdeterminowany wielkością pomieszczenia, w którym ma stanąć oraz osobistymi preferencjami domowników.

Ogromną zaletą sztucznych drzewek jest ich bezobsługowość - nie musisz ich podlewać, sprzątać opadniętych igieł, a pomimo upływu lat zawsze prezentują się atrakcyjnie.

Choinki sztuczne - drzewka pełne autentyczności

Na polskim rynku dostępna jest niezwykle bogata oferta sztucznych drzewek, które różnią się między sobą wielkością, gatunkiem, gęstością i kolorystyką. Nim ze wszystkich stron usłyszymy świąteczne piosenki i kolendy, warto sprecyzować, jaki model będzie nam towarzyszył podczas najbliższych i kolejnych świąt. Dużą popularnością cieszą się standardowe sosny i świerki, dostępne w różnych wysokościach, a także modele przyprószone sztucznym śniegiem. W ostatnich latach coraz liczniej sięgamy po choinki na pniu, stabilnie osadzone w jutowym worku. Jeśli zależy Ci, by choinka korespondowała z wystrojem twojego wnętrza, możesz zaprosić do siebie sztuczne drzewko w wydaniu białym lub srebrnym.

Choinka sztuczna - jak wybrać idealną?

Szukając choinki jak najwyższej, na samym początku musimy zlokalizować i przygotować jej miejsce docelowe. Aby nie robić sobie dodatkowych problemów, warto to miejsce dokładnie wymierzyć, by podczas zakupów nic nas nie zaskoczyło. Warto zwrócić też uwagę na rozpiętość gałązek tak, aby móc znaleźć dla ozdoby odpowiednio dużo miejsca. W ofercie sztucznych choinek na szczęście dostępne są drzewka wąskie oraz rozłożyste.

Jeśli nasz salon jest niewielki, wówczas postawmy na niską choinkę na pniu, którą możemy umieścić na komodzie lub na stoliku. Tak ustawiona będzie zabezpieczona przed niepożądanym zainteresowaniem ze strony psów lub kotów. Mała choineczka jest doskonałym sposobem na wprowadzenie magii świąt do każdego pomieszczenia w domu - sypialni, kuchni, gabinetu czy dziecięcego pokoju.

Sztuczna choinka świąteczna, jak prawdziwa 

Gałęzie i igły stanowią najważniejszy element każdej sztucznej choinki. To od sposobu ich wykonania będzie zależeć jej końcowy, naturalny efekt. Standardowe drzewka są wykonane z polietylenu, który zapewnia im miękkość porównywalną do miękkości choinkowych łańcuchów. Decydując się na plastikowe drzewko, warto wybrać takie, które jak najdokładniej będzie imitować żywe.