Koreańska pielęgnacja – skąd jej popularność?

Ewelina
Uroda
04.11.2022 16:51
Koreańska pielęgnacja – skąd jej popularność?

Sekret idealnej cery – czy on istnieje? Mnóstwo osób, aby go poznać stosuje dziesiątki jak nie setki kosmetyków pielęgnacyjnych, które mają – w ich mniemaniu – poprawić kondycję ich skóry na twarzy. Tymczasem, efekt może być wręcz odwrotny! Niektóre połączenia kosmetyków, a także stosowanie ich w nadmiarze mogą sprawiać, że cera będzie się zapychać. Na jej powierzchni będą powstawały nowe niedoskonałości, a ona sama po prostu nie będzie się prezentować tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jeżeli zatem chcesz mieć 100% pewności, że Twoja skóra jest zaopiekowana, ma się dobrze i otrzymuje od Ciebie wszystko co najlepsze, koniecznie zainteresuj się koreańską pielęgnacją twarzy, którą doceni cera każdego typu. Jeżeli ten temat wydaje się dla Ciebie interesujący i chcesz dowiedzieć się więcej o pielęgnacji cery Koreanek – koniecznie czytaj dalej. Ten artkuł powstał właśnie z myślą o Tobie!

Tajemnica koreańskiej pielęgnacji

Chadzając alejkami stacjonarnej drogerii kosmetycznej lub przeglądając te internetowe, da się zauważyć, że koreańskich kosmetyków do pielęgnacji jest w nich coraz więcej. Znajdziemy je już niemal w każdej, nawet malutkiej, osiedlowej drogerii. Skąd ich popularność? Otóż okazuje się, że europejskie kobiety już od wielu lat zazdrościły Koreankom ich nieskazitelnej skóry na twarzy. Właśnie z tej przyczyny koreańska pielęgnacja zaczęła szturmem zdobywać polski rynek kosmetyczny. W naszej opinii nie będzie kłamstwem stwierdzenie, że wręcz go zdominowała. 

Czym azjatycka pielęgnacja wyróżnia się na tle innych metod dbania o cerę? Przede wszystkim łączy one w sobie nowoczesne technologie i najlepsze, naturalne składniki. Dzięki temu koreańskie kosmetyki do pielęgnacji twarzy mogą cieszyć się tak olbrzymią popularnością. Są maksymalnie skuteczne i trafiają w gusta osób starszych oraz młodszych, mężczyzn, kobiet, osób białych, ciemnoskórych i nie tylko. Nie mamy absolutnie żadnych wątpliwości, że kto raz przetestuje kosmetyki koreańskie do pielęgnacji, nie będzie chciał już wrócić do innych produktów. 

10 kroków koreańskiej pielęgnacji, czyli o tym jak wygląda azjatycka pielęgnacja?

Koreańska pielęgnacja twarzy to zabieg nazywany przez wielu azjatyckim rytuałem piękna. Składa się na nią 10 różnych kroków, aczkolwiek pamiętajmy, że nie wykonujemy wszystkich tych kroków codziennie. Nakładane na siebie wzajemnie produkty kosmetyczne uzupełniają się i potęgują swoje działanie. Stosując je należy mieć jednak na uwadze, że kluczem do sukcesu i tajemnicą tkwiącą w koreańskiej pielęgnacji jest odpowiednia kolejność nakładanych na twarz kosmetyków. Koniecznie się jej trzymajcie!

Koreański rytuał piękna krok po kroku

Jak dokładnie wygląda 10-etapowa pielęgnacja twarzy wg Koreanek? Wbrew pozorom to proste. Na początku pozbywamy się makijażu. Następnie myjemy twarz i usuwamy z niej ewentualne – pozostałe po demakijażu - resztki kosmetyków kolorowych. Po myciu tonizujemy twarz i aplikujemy na nią maskę. Raz na tydzień - przed zaaplikowaniem maseczki – warto wykonać peeling na twarz. W następnych krokach przechodzimy do zaaplikowania esencji, serum, kremu z filtrem SPF50, kremu na dzień i kremu pod oczy.

Szukasz koreańskich kosmetyków do pielęgnacji w dobrej cenie? Odwiedź sklep SAEM!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną