Dlaczego jesienią wypadają włosy?

Martyna P.
Moda i uroda
07.11.2022 10:56
Dlaczego jesienią wypadają włosy?

Zapewne wiele z Was boryka się z problemem wypadających włosów. Problem ten szczególnie nasila się jesienią. Dlaczego? Jak temu zaradzić? Na co zwrócić uwagę?

 

Proces wypadania włosów jest naturalnym zjawiskiem. Przeciętnie tracimy od 50 do 100 włosów na dobę. W okresie jesiennym może być to nawet 150 włosów. Jeśli jednak po każdym przeczesaniu włosów, czy przeciągnięciu po nich ręką zauważysz dużo kosmyków lub włosy wypadają garściami, warto pomyśleć o zmianach.

 

Zdjęcie Przyczyny nadmiernego wypadania włosów jesienią! #1

Nadmierne wypadanie włosów jesienią

  • Jednym z czynników odpowiadających za kondycję naszych włosów jest hormon żeński estrogen. Jego stężenie jest znacznie wyższe w lecie podczas ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Dzięki niemu włosy są dobrze odżywione, a przez to silniejsze. Jesienią poziom tego hormonu spada. Właśnie wtedy możemy zaobserwować wzmożone wypadanie włosów. Jest to naturalny proces wymiany włosów na nowe. Podobnie jak przyroda – nasze włosy również mają cykl życiowy.

 

  • Nie bez znaczenia jest także nasza dieta. Jesienią mamy mniejszy dostęp do świeżych owoców i warzyw. Nasze odżywianie nie jest już tak zróżnicowane i wartościowe jak w okresie letnim.

 

  • Proces wypadających włosów może być również konsekwencją letniego okresu. Ekspozycja włosów na silne promieniowanie bez odpowiedniej ochrony, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie mogą bardzo osłabić włosy. Właśnie na początku jesieni zaczynamy obserwować kruszenie, łamanie i wypadanie.

 

  • Okres jesienny wiąże się z infekcjami, które osłabiają cały organizm (w tym włosy). Dochodzi do wielu niedoborów, które należy uzupełnić.
  • Na kondycję naszej fryzury wpływa również pogoda (mróz i silny wiatr), a także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.

 

 

Zadbaj o dietę!

Aby wzmocnić włosy w okresie jesienno-zimowym warto zadbać o prawidłową dietę i suplementację.

Wzbogać swoją dietę o oliwki, kasze, płatki owsiane, migdały, fasolę, pestki dyni i słonecznika, oliwę z oliwek. Są to produkty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

Wartościowymi produktami będą także: szpinak, czerwone mięso,

Warto wybierać także produkty bogate w witaminy A, E, C, B7.

Możesz sięgnąć także po suplementację skrzypu polnego, cynku, miedzi, żelaza.

 

Domowe maseczki

Aby wzmocnić włosy możesz także sięgnąć po domowe maseczki z naturalnych składników.

Świetnie sprawdzi się maseczka z czarnej rzepy, maseczka z czosnku, maseczka z siemienia lnianego.

Można także przygotować maseczkę jogurtu naturalnego i miodu.

Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie papki z avocado, oliwy z oliwek i soku z cytryny.

 

W okresie jesiennym warto wybrać się także do fryzjera w celu przycięcia włosów oraz pamiętać o nakryciu głowy.

 

 

Zdjęcie Przyczyny nadmiernego wypadania włosów jesienią! #2

 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną