Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Każda z nas pragnie mieć mocne, gęste i lśniące włosy. Aby jednak do tego doszło, należy zahamować proces ich nadmiernego wypadania. Sprawdźcie, jak powstrzymać wypadanie włosów oraz co może do tego doprowadzać.

Zdjęcie Jak powstrzymać wypadanie włosów? #1

Wypadanie włosów 

Wypadanie włosów to przypadłość, która dotyczy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przyczyn takiej sytuacji można dopatrywać się w kilku procesach. Leczenie również może opierać się na kilku sposobach. Wypadanie włosów to naturalna kolej rzeczy, jednak gdy na szczotce pozostaje ich zdecydowanie więcej, niż powinno, to jest to znak, że naszemu organizmowi brakuje pewnych składników odżywczych. Poznajcie najczęstsze przyczyny wypadania włosów oraz sposoby na zahamowanie tego procesu.

Zła dieta

Jednym z powodów wypadania włosów jest zła dieta. Nieodpowiednie posiłki, które są ubogie w wartości odżywcze oraz mikroelementy, nie dostarczają ich naszemu organizmowi. Ich brak powoduje, że skóra głowy nie jest w stanie utrzymać włosów w cebulce i przez to wypadają. Brak takich witamin jak żelazo, cynk, potas, witamina A, witaminy z grupy B, C, E oraz kwasów tłuszczowych doprowadza do wypadania włosów. Dieta, która uzupełni ich niedobory, powinna być bogata w:

* podroby (zwłaszcza wątróbkę),

* jaja,

* czerwone mięso,

* kakao,

* kasze: jaglaną, gryczaną niepaloną oraz jęczmienną,

* brokuły, fasolę szparagową,

* sezonowe owoce.

Zdjęcie Jak powstrzymać wypadanie włosów? #2

Brak witamin

Niestety nie każda pora roku jest bogata w świeże owoce lub warzywa, które są najlepszym źródłem witamin. W związku z tym okresie jesienno-zimowym warto zadbać o odpowiedni poziom witamin poprzez ich suplementację. Odpowiednie suplementy wzmocnią włosy, skórę głowy oraz włókna włosowe. Skóra będzie lepiej ukrwiona, przez co włosy nie będą wypadać nadmiernych ilościach. Witaminy i substancje, które warto suplementować to:

*skrzyp polny,

*cynk,

*tran,

*olej z wiesiołka,

*witaminy z grupy B.

Zdjęcie Jak powstrzymać wypadanie włosów? #3

Kosmetyki na wypadanie włosów

W sklepach czy drogeriach można znaleźć wiele kosmetyków, które mają za zadanie pomóc w walce z wypadającym włosami. Mają one jednak różne składy oraz są przeznaczone są dla różnych typów włosów. Kupując takie kosmetyki, powinnyśmy kierować się więc nie tylko ich ceną oraz równie składem i przeznaczeniem. Ważne jest, aby ich skład został skomponowany przez specjalistów oraz dermatologów. Takie preparaty mają na celu umocnić korzeń włosa w cebulce oraz złagodzić podrażnienia, które wywołały inne czynniki. Powinny zawierać więc substancje, które wpłyną zarówno na skórę głowy, jak i na same włosy.

Zdjęcie Jak powstrzymać wypadanie włosów? #4

Naturalne maseczki

Przeciwdziałać wypadaniu włosów można nie tylko poprzez wewnętrzne kuracje, takie jak dieta czy suplementacja. Aby wzmocnić skórę głowy i włosy można zastosować również przeróżne maseczki lub wcierki. Domowe sposoby na wypadanie włosów są skuteczne i składają się z naturalnych składników. Domowe maseczki na wypadanie włosów można zrobić z:

* żółtka jaj i miodu,

* drożdży rozpuszczonych w wodzie lub oleju,

* żółtek jaj i oliwy lub oleju kokosowego,

* awokado i jogurtu naturalnego.

Zdjęcie Jak powstrzymać wypadanie włosów? #5

Zioła na wypadanie włosów

Napary ziołowe to kolejny kolejny sposób na wypadanie włosów. Mają one w swoim składzie wiele składników, które są w stanie zahamować nadmierne wypadanie włosów. Napary należy jednak pić regularnie przez dwa tygodnie, aby zauważyć pierwsze efekty. Z ziół można zrobić nie tylko napary, ale również i odżywcze płukanki. Pozytywny wpływ na włosy mają takie zioła jak:

* skrzyp polny,

* pokrzywa,

* dziurawiec zwyczajny,

* korzeń łopianu,*

brzoza,

* chmiel,

* nasturcja,

* tatarak zwyczajny.

Zdjęcie Jak powstrzymać wypadanie włosów? #6
Katarzyna

Polecane