Czy można uzyskać e-receptę na tabletkę "dzień po"?

Sponsorowany

Zdrowie

08.09.2022 10:38

Czy można uzyskać e-receptę na tabletkę "dzień po"?

Pandemia skutecznie uświadomiła nam, że w wielu przypadkach wcale nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić ważne rzeczy. Urzędy, szkoły czy nawet gabinety lekarskie mogą swobodnie przyjmować przez internet - dzięki czemu można leżeć w łóżku i otrzymać receptę czy edukację. Jednak czy we wszystkich przypadkach możliwe jest skorzystanie z porady lekarskiej online? Czy można w ten sposób zapobiec niechcianej ciąży i dostać tabletki dzień po odbyciu niezabezpieczonego stosunku? W jakich sytuacjach można umówić się do ginekologa online? I gdzie można znaleźć najlepszych specjalistów?

  1. Dlaczego warto korzystać z wizyt online u lekarzy?
  2. Do jakich lekarzy można zapisać się na wizytę online?
  3. Czy można wybrać się do ginekologa online po receptę na tabletkę dzień po?
  4. W jakich sytuacjach warto umówić się do ginekologa online?
  5. Tabletka dzień po - czy można dostać na nią receptę online?
  6. Kiedy warto zdecydować się na antykoncepcję awaryjną?
  7. Antykoncepcja awaryjna online - gdzie można ją znaleźć?

Dlaczego warto korzystać z wizyt online u lekarzy?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na skorzystanie z konsultacji lekarskiej online. Być może potrzebne będzie dla ciebie wypisanie recepty na lek, który bierzesz regularnie. A może po prostu objawy twojej choroby nie są na tyle niepokojące, aby musieć udawać się do gabinetu lekarskiego? Oczywiście nie zawsze takie rozwiązanie będzie lepsze - czasami zdecydowanie rozsądniejsze może okazać się pójście do gabinetu lekarskiego, w którym lekarz będzie w stanie przeprowadzić dokładniejsze badanie i zlecić skuteczniejsze leczenie. 

Do jakich lekarzy można zapisać się na wizytę online?

Lekarze praktycznie każdej specjalizacji są w stanie przyjmować na wizytach online. Możesz więc zapisać się do lekarza pierwszego kontaktu, ginekologa, urologa, alergologa a nawet trychologa (lekarza od włosów i skóry głowy). Możliwe są również konsultacje z chirurgami przed lub po operacjach. Warto jednak pamiętać, że czasami na takiej wizycie dowiesz się, że musisz jednak udać się na wizytę w gabinecie. Może się tak zdarzyć wtedy, gdy twój przypadek okaże się zbyt skomplikowany do rozwiązania na odległość. 

Czy można wybrać się do ginekologa online po receptę na tabletkę dzień po?

Czy za pomocą wizyty online można dostać receptę? Jeżeli zależy ci na antykoncepcji hormonalnej lub na antykoncepcji awaryjnej to jak najbardziej możesz dostać na nie receptę online. Musisz jednak wiedzieć jak zastosować antykoncepcję awaryjną, jakie mogą być skutki uboczne tabletki i jaka jest skuteczność tabletki dzień po. Załatwienie takiej tabletki przez internet nie powinno więc stanowić żadnego problemu, chociaż w niektórych przypadkach może zdarzyć się tak, że zostaniesz poproszona również na wizytę stacjonarną, tak na wszelki wypadek. 

W jakich sytuacjach warto umówić się do ginekologa online?

Do ginekologa online można się umówić nie tylko wtedy, gdy potrzebuje się tabletkę ellaone po niezabezpieczonym stosunku. W ten sposób można dostać również przedłużenie recepty na antykoncepcję hormonalną. Dodatkowo e-konsultacja może przydać się również wtedy, gdy chcemy po prostu zapytać o coś lekarza, ale nie jest to nic poważnego, co mogłoby w negatywny sposób wpłynąć na nasze zdrowie - np. jeżeli byliśmy u lekarza, ale zapomnieliśmy zadać mu kilku pytań, które naszły nas dopiero po wizycie. 

Tabletka dzień po - czy można dostać na nią receptę online?

Czy tabletka dzień po jest łatwa do zdobycia przez internet? Czy e-recepta jest bezproblemowo wypisywana na tego rodzaju środki antykoncepcyjne? Jak najbardziej nie ma z tym problemu, tabletka zostanie wypisana na e-receptę, a w aptece na pewno taka recepta zostanie uznana. Warto jednak mieć świadomość tego, że po receptę trzeba wystąpić jak najszybciej, ponieważ stosowanie antykoncepcji awaryjnej, a więc przyjęcie tabletki dzień po, nic nie da, jeżeli zarodek zagnieździ się w błonie śluzowej macicy. Taka tabletka wpływa na opóźnienie owulacji i nie zagnieżdżenie się komórki jajowej w macicy.

Kiedy warto zdecydować się na antykoncepcję awaryjną?

Jeżeli obyłaś niezabezpieczony stosunek i boisz się zajść w ciążę, to tabletka dzień po może się okazać dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Warto jednak mieć świadomość tego, że skuteczność antykoncepcji awaryjnej wynosi 98%, a więc zawsze istnieje szansa, że pomimo zażycia tabletki zajdziesz w ciążę. Statystycznie na sto kobiet dwie zachodzą w ciążę pomimo zastosowania tej opcji antykoncepcji. Tak czy siak warto więc po jakimś czasie zrobić test ciążowy.

Antykoncepcja awaryjna online - gdzie można ją znaleźć?

Gdzie w internecie można znaleźć dobrych specjalistów z dziedziny ginekologii, którzy będą mogli wystawić ci receptę czy to na zwykłą antykoncepcję hormonalną, czy też na antykoncepcję awaryjną, znaną również jako tabletka dzień po? Warto przed wybraniem konkretnej strony poczytać na jej temat opinie, aby dowiedzieć się co myślą o niej wcześniejsi pacjenci. W ten sposób wyrobisz sobie własną opinię i zdecydujesz się na najlepszą opcję.