Czy spanie w biustonoszu jest zdrowe?

Martyna

Zdrowie

31.08.2022 9:59

Czy spanie w biustonoszu jest zdrowe?

Kwestia spania w staniku wzbudza wiele emocji. Zdania w tej sprawie są podzielone. Niektóre z kobiet twierdzą, że spanie w biustonoszu jest szkodliwe i może mieć negatywne efekty. Inne widzą w tym rozwiązaniu jedynie pozytywy? Czy są wskazania lub przeciwskazania medyczne? Dziś rozwiejemy wątpliwości.

 

Po co spać w biustonoszu? Jakie Panie się na to decydują?

Wiele kobiet po całym dniu noszenia biustonosza czuje wielką ulgę po jego ściągnięciu. Ta grupa kobiet nie wyobraża sobie nosić go przez kolejne godziny podczas snu. Są jednak Panie, które chętnie go zakładają.

Na spanie w biustonoszu decydują się głównie Panie z dużym biustem. Kierują się wygodą - stanik utrzymuje biust, zapobiegając nieprzyjemnym otarciom. Sprawia to, że poprawia się komfort snu.

W biustonoszu śpią również panie z implantami piersi. Specjaliści podkreślają, że musi być on miękki i nie blokować krążenia.

Jeśli decydujemy się na spanie w biustonoszu, koniecznie musimy zadbać o wygodę. Powinnyśmy dobrać stanik bez fiszbin. Najlepiej wybrać sportową wersję, aby uniknąć nieprzyjemnego wbijania się usztywnień w ciało.

Odpowiedni model powinien być też cienki i przewiewny, wykonany z oddychającego materiału, dzięki któremu Twoim piersiom nie będzie zbyt gorąco. 

 

Zdjęcie Spanie w biustonoszu: Tak czy nie? #1

Czy spanie w biustonoszu negatywnie wpływa na zdrowie?

Przeciwniczki takiego rozwiązania uważają, że może prowadzić ono do zahamowania wzrostu biustu, a nawet rozwoju nowotworu.

Okazuje się jednak, że nie istnieją medyczne przeciwskazania do zakładania biustonosza na noc.

Dr Terri Ann Samuels, która jest certyfikowaną uroginekolożka twierdzi, że spanie w staniku nie prowadzi do nowotworów, nie wpływa negatywnie na układ krążenia. Specjalistka uważa, że nie prowadzi także do hamowania wzrostu.

 

Czy spanie w staniku zapobiega zwiotczeniu piersi?

Najczęściej powielanym mitem jest spanie w staniku jako sposób na jędrne piersi. Wiele Pań zapewne będzie rozczarowanych.

Okazuje się, że nie ma naukowych badań, które potwierdzałyby, że spanie w biustonoszu zapobiega zwiotczeniu piersi.

Niestety więzadła, które podtrzymują piersi (więzadła Coopera) z biegiem czasu ulegają rozciągnięciu, przez co biust opada.

Oczywiście można ten proces opóźnić lub złagodzić innymi metodami. Spanie w biustonoszu jednak nam nie pomoże.

Najlepszym sposobem na jędrność piersi są regularne ćwiczenia na mięśnie pach i okolic biustu, a także odpowiednia kosmetyka i nawilżanie skóry. 

 

A Wy śpicie w biustonoszu czy bez?

 

Zdjęcie Spanie w biustonoszu: Tak czy nie? #2