Jak zrobić tuńczyka z arbuza? Film z TikToka podbija sieć!

Agnieszka

Kulinaria

27.07.2022 12:40

Jak zrobić tuńczyka z arbuza? Film z TikToka podbija sieć!

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby znaleźć ciekawy przepis, większość osób musiała korzystać z książek kucharskich. Obecnie wystarczy wejść na TikToka, aby raz za razem móc inspirować się nowoczesnymi, czasami dziwnymi, ale bez wątpienia ciekawymi pomysłami na wykorzystanie popularnych produktów. Teraz przykładowo sieć podbił przepis, za pomocą którego z arbuza da się zrobić coś, co bardzo przypomina tuńczyka. Sprawdźcie i zaskoczcie swoich gości!

 

Ograniczamy jedzenie mięsa

Jedzenie mięsa jest w naszej kulturze mocno zakorzenione. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że codzienne jedzenie mięsa nie wpływa dobrze na nasz organizm, a ten produkt nie powinien być podstawą naszej diety.

Co więcej, wiele osób zaczyna obecnie ograniczać mięso również ze względu na fakt, że jego produkcja dewastuje nie tylko nasze żołądki ale także na środowisko. Jeszcze inni natomiast ograniczają lub całkowicie rezygnują z jedzenia mięsa i produktów odzwierzęcych ze względów etycznych - nie chcą przykładać ręki do cierpienia zwierząt.

Nic więc dziwnego w tym, że obecnie w mediach społecznościowych co chwilę można natknąć się na przepisy, które niejako zastępują nam mięso zwierząt i ryb lub nabiał. Obecnie sieć podbija przepis na tuńczyka z arbuza.

Jak zrobić tuńczyka z arbuza? Hit TikToka!

Tuńczyk z abruza obecnie podbija sieć. Nie ma się co dziwić, przygotowanie w ten sposób arbuza rzeczywiście sprawia, że owoc zaczyna wyglądać jak tuńczyk, a nawet ma rybi aromat. Jak go przygotować?

 

Tuńczyk z arbuza - składniki

  • Arbuz
  • Oliwa z oliwek lub olej rzepakowy
  • Sos sojowy
  • Olej sezamowy
  • Ziarna sezamu
  • Nori, czyli liście alg morskich (opcjonalnie)

 

Przygotowanie

Arbuza pokrój w plastry lub kostkę, umieść w misce i polej sosem sojowym, olejem i olejem sezamowym. Jeśli masz, dodaj też podzielone na kawałki algi morskie. Wszystko dokładnie wymieszaj, przykryj folią spożywczą i odstaw do lodówki na minimum godzinę. 

Po tym czasie umieść zamarynowane kawałki arbuza na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Pozostałą marynatę zostaw na później, nie wylewaj.

Piecz przez godzinę w 180 stopniach C. Po wyjęciu z piekarnika skrop upieczone kawałki arbuza pozostałą częścią marynaty i posyp ziarnami sezamu. 

Gotowe!