Nowa usługa Bolta!

Justyna
Newsy
09.07.2022 20:43
Nowa usługa Bolta!

Po fali doniesień o przypadkach nadużyć, do których dochodziło w taksówkach zamawianych za pomocą aplikacji, firma Bolt zdecydowała się na wprowadzenie nowej usługi.

Pasażerki nie czują się bezpiecznie

O niebezpiecznych sytuacjach, do jakich dochodzi w taksówkach zamawianych poprzez aplikację firmy Bolt, mówiło się głośno już od miesięcy. Polską wstrząsnęła m.in. historia Noemi Sopolińskiej, którą kierowca pojazdu wywiózł na drugi koniec miasta, aby następnie zacząć ją napastować. W rozmowie po wydarzeniu opisywała:

„Ciężko jest opisać słowami, co ten człowiek mi robił. Macał nie tylko moje pośladki, ale również dotykał krocza. Poczułam złość i obrzydzenie.”

Kobieta nie była jedyna. Policja odbierała zgłoszenia dotyczące wręcz zorganizowanych grup mężczyzn wykorzystujących pasażerki.

Nowa usługa

Odpowiedzią na alarmujące doniesienia klientek firmy jest pomysł na przejazdy w wersji „tylko dla kobiet". Każda użytkowniczka aplikacji Bolt może wybrać opcję „Kobiety dla kobiet", która nie będzie różniła się cenowo od klasycznej usługi. Firma gwarantuje wtedy, że samochód będzie prowadziła inna kobieta.

Zdjęcie Nowa usługa Bolta! #1
Źródło: Aplikacja Bolt

Co, jeśli z takiej możliwości będzie próbował skorzystać mężczyzna? Bolt dopuszcza taką możliwość, ale jedynie w przypadku, gdy będzie zamawiał taksówkę dla swojej partnerki, koleżanki, córki, Kierowczyni ma prawo odmówić przejazdu, gdyby sam usiłował wsiąść do samochodu.

Bolt chce zachęcać kobiety do pracy

Wiele osób może zastanawiać, czy firma zrzesza teraz w swoich szeregach wystarczająco dużo kobiet, aby pasażerki mogły wybierać tę kategorię przejazdu i nie czekać zbyt długo? W tej sprawie wypowiedziała się rzeczniczka Bolta, Martyna Kurkowska:

„Rzeczywiście czasem czas oczekiwania może być dłuższy, równolegle prowadzimy rekrutację i zachęcamy panie do wykonywania tego zawodu.”

Nowe rozwiązanie to efekt współpracy Bolta z Feminoteką, o czym opowiedziała także Jolanta Gawęda, członkini Fundacji:

„Jazda samochodem prowadzonym przez kobietę znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa pasażerek, zarówno komunikacyjnego, jak i osobistego. Liczymy na to, że usługa ta zachęci panie również do podejmowania pracy w charakterze kierowcy i że dzięki temu dostępność taksówek oferujących taką opcję będzie coraz większa.”

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną