Tego zażądał ksiądz od przyszłej panny młodej! W sieci zawrzało!

Ewelina

Styl życia

23.06.2022 9:51

Tego zażądał ksiądz od przyszłej panny młodej! W sieci zawrzało!

Sezon ślubny trwa w najlepsze. Tym samym w sieci pojawia się coraz więcej historii osób, które przygotowują się do tego wyjątkowego dnia. Jedną z historii podzieliła się Pani Magda, która nie ukrywa swojego wzburzenia wymaganiami, jakie dostała od księdza.

Czego chciał duchowny przed udzieleniem sakramentu małżeństwa?

Możecie się zdziwić! Tego chciał ksiądz przed udzieleniem sakramentu małżeństwa

Lato w pełni, a co się z tym wiąże jest to również okres wzmożonej ilości wesel. W sieci znajdziemy wiele porad na temat tego wyjątkowego dnia i jak się do niego przygotować. Osoby, które przygotowują się do sakramentu małżeństwa nie tylko szukają porad i pomocy, ale również dzielą się swoimi historiami. Jedną z nich podzieliła się Pani Magda, a wszystko zdecydował się opisać jeden z portali.

Kobieta przed zawarciem związku małżeńskiego musiała spełnić kilka warunków, jakie dostała od miejscowego księdza, a jeden z podpunktów dosłownie wbił ją w fotel. Portal kobieta.gazeta.pl przytoczył słowa przyszłej panny młodej, która jak się okazuje, była wyraźnie zaskoczony tym, iż ksiądz zażądał od niej okazania kopii świadectwa szkolnego, na którym widnieje ocena z religii.

„To przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Byłam zdziwiona, kiedy zobaczyłam podpunkt z kopią ostatniego świadectwa szkolnego, na którym widnieje ocena z religii” - mówiła wzburzona.

Zdjęcie Tego zażądał ksiądz od przyszłej panny młodej! W sieci zawrzało! #1

Co trzeba zabrać na spotkanie z księdzem?

To nie jedyne wymaganie, które postawił przed przyszłą panną młodą duchowny, jednak wzbudziło ogromne emocje w sieci.

Internauci nie rozumieją sensu okazywania takiego dokumentu.

„Ten ksiądz chyba oszalał. Na co to komu?”

Dodajmy, że ilu duchownych tyle wymagań. Są różne opinie co trzeba zabrać ze sobą na spotkanie z księdzem.

Na pewno poprosi przyszłych małżonków o dowody osobiste, czy metryki chrztu i bierzmowania. Jak również dodała panna młoda. “Jeśli będzie taka potrzeba, to oczywiście dostarczę świadectwo, ale wciąż uważam, że to bardzo kontrowersyjny punkt, który nie powinien znajdować się na liście wymagań”

Nie da się ukryć, że pomysł z okazaniem świadectwa szkolnego z oceną z religii bez wątpienia jest kontrowersyjny.

Wielu internautów, którzy ślub mają już ze sobą, zgodnie przyznaje, iż pierwszy raz spotyka się z takim wymaganiem od duchownego, co musicie przyznać jest niebywałe.