7 błędów w postanowieniach noworocznych utrudniających odchudzanie!

Patrycja
Dieta i żywienie
11.01.2022 13:25
7 błędów w postanowieniach noworocznych utrudniających odchudzanie!

Wraz z nadejściem nowego roku mnóstwo osób składa sobie noworoczne postanowienia. Chcą schudnąć, pozbyć się zbędnych kilogramów i zyskać wymarzoną sylwetkę. Jednak już kilka tygodni później odpuszczają i z tego rezygnują… Oto najczęstsze błędy, przez które nie dotrzymujesz postanowień i nie chudniesz!

Te błędy w postanowieniach noworocznych utrudniają odchudzanie!

Zamiast działać, szukasz motywacji

Wciąż czekasz na właściwy moment i bodziec, który pobudzi cię do działania. Zamiast działać, szukasz motywacji i natchnienia. Niestety samo do Ciebie nie przyjdzie i w efekcie możesz nigdy się nie doczekać. Dlatego zamiast to robić, zacznij działać. Spacer, wypijanie większej ilości wody w ciągu dnia, włączenie do diety owoców i warzyw. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok.

Mierzysz za wysoko

Przestań liczyć na spektakularne efekty i natychmiastową metamorfozę. Nie zakładaj, że zrzucisz 10, czy 20 kg w ciągu miesiąca, bo taki cel nie jest realny do osiągnięcia. Zacznij od małych kroków i wprowadzania stopniowych zmian. Nie określaj celu zbyt wysoko, bo może cię przerosnąć. Pogódź się z tym, że odchudzanie potrwa.

Załamujesz się porażkami

Zjadłaś ciastko, wypiłaś kieliszek wina lub pominęłaś trening? Załamujesz się małymi niepowodzeniami i rezygnujesz z dalszego działania. Nie szukaj wciąż wymówek i nie wiń się za małe odstępstwa! Każdy z nas popełnia błędy, najważniejsze, aby się na nich nie skupiać, a wyciągnąć z nich wnioski i iść dalej.

Wyznajesz zasadę "wszystko albo nic"

Niestety nie sprawdza się ona przy odchudzaniu. Badania potwierdzają, że przy utrzymywaniu diety najlepiej sprawdzi się reguła 80/20. Oznacza ona, że 80% czasu przestrzegasz diety i jesz zdrowe, zbilansowane posiłki, a pozostałe 20% okazji to odstępstwa.

Zdjęcie Największe błędy w postanowieniach noworocznych utrudniających odchudzanie. #1

Podjadasz między posiłkami

Podjadasz między posiłkami, a w ciągu dnia często odczuwasz głód, który zaspokajasz niezdrowymi przekąskami! To duży błąd, który utrudnia odchudzanie.

Spożywaj regularnie 4-5 małych posiłków w ciągu dnia, aby zapewnić sobie uczucie sytości i wyeliminować wahania poziomu cukru we krwi. Zmień nawyki żywieniowe. Do swojej diety włącz świeże warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, chude mięso i ryby, które są źródłem białka i zdrowych tłuszczy i zapewnią sytość na dłużej. Jeśli odczuwasz głód w ciągu dnia, to sięgaj po zdrowe przekąski, orzechy, owoce lub warzywa.

Zapominasz o nawadnianiu

Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu! Pij dużo wody, zielonej herbaty i naparów ziołowych. Zadbaj o to, aby pić co najmniej 1,5-2 litry płynów dziennie. Wyeliminuj ze swojej diety słodkie napoje i przetworzone soki. To pomoże Ci pozbyć się nagromadzonej w organizmie wody i ułatwi zrzucanie nadprogramowych kilogramów.

Za mało się ruszasz

Pamiętaj, że nie musisz uprawiać sportu wyczynowo. Wystarczy umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna, na przykład codzienne spacery na świeżym powietrzu. To zmniejsza ryzyko rozwoju wielu chorób, a nawet może wydłużyć życie. Poza tym sport poprawia samopoczucie i dobry nastrój.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną