Jakie jest najlepsze pieczywo w Biedronce pod względem składu? Podpowiadamy!

Patrycja

Kulinaria

07.01.2022 21:32

Jakie jest najlepsze pieczywo w Biedronce pod względem składu? Podpowiadamy!

„Ciepłe”, „chrupiące”, „prosto z pieca” takie właśnie powinno być pieczywo. Jednak wypiekom z supermarketu często do tego daleko. Istnieją jednak pewne wyjątki. Podpowiadamy, jakie jest najlepsze pieczywo w Biedronce pod względem składu!

Zdjęcie Jakie jest najlepsze pieczywo w Biedronce pod względem składu? Podpowiadamy! #1

Wiele osób nie wyobraża sobie bez tego dnia

Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez chrupiącej bułeczki, gorącego rogalika, czy świeżego chleba. Nie zawsze jednak decydujemy się na zakup wypieków w lokalnej piekarni i sięgamy po te z supermarketu. Choć reklamy kuszą, że pochodzi ono prosto z pieca, jest smaczne, świeże i chrupiące, to niestety nie zawsze tak jest… Sprawdź, czy warto kupować pieczywo w supermarkecie!

Pieczywo z supermarketu – czy to dobry wybór?

Często pieczywo w supermarkecie wypiekane jest na miejscu, ale z głęboko zamrożonego ciasta, które może być magazynowane nawet do kilku miesięcy.

Dodawane są do niego różnego rodzaju konserwanty, barwniki, spulchniacze i polepszacze, które poprawiają jego smak i strukturę oraz zwiększają objętość. Oczywiście nie pozostają obojętne dla naszego zdrowia…

Obecnie coraz większą uwagę zwracamy na to co jemy i po jakie produkty sięgamy. Jesteśmy bardziej świadomi, uważnie czytamy etykiety i sprawdzamy składy. Czy w związku z tym powinniśmy unikać pieczywa z supermarketu? Jak się okazuje niekoniecznie. Niektóre wypieki są smaczne i mają dobry skład! Podpowiadamy co wybrać, jeśli kupujesz pieczywo w markecie!

Jakie jest najlepsze pieczywo w Biedronce?

Jeśli kupujesz pieczywo w Biedronce, sięgnij po wypieki z dodatkiem mąki pełnoziarnistej, o krótkim i prostym składzie. Wybierz takie bez zbędnych konserwantów, emulgatorów lub stabilizatorów, o naturalnym smaku, zapachu i trwałości do spożycia.

Znany TikToker robi wielki test pieczywa Biedronce

Chcesz dowiedzieć się jakie pieczywo jest najlepsze? Jaki jest jego skład i wartość odżywcza? Obejrzyj filmik znanego TikTokera @michala_wrzoska

Najlepsze pod względem składu i wartości odżywczej, wypieki dostępne w Biedronce to:

  • Półbagietka z ziarnami
  • Bułka grahamka
  • Chleb słonecznikowy
  • Bio chleb żytni
  • Chleb całe ziarno
  • Bułka vita+