Jak ubrać się do ginekologa, aby czuć się komfortowo?

Katarzyna

Zdrowie

10.01.2022 18:48

Jak ubrać się do ginekologa, aby czuć się komfortowo?

Wizyta u ginekologa nie dla każdego jest łatwym przeżyciem. Są osoby, które po prostu się krępują.  W tym artykule podpowiadamy jakie części garderoby ubrać na taką wizytę, aby przebiegła mniej krępująco i bardziej sprawnie. 

Zdjęcie Jak się ubrać do ginekologa, jeśli się krępujesz tej wizyty? #1

Zdrowie na pierwszym miejscu

Każdy wie, że warto dbać o swoje zdrowie i badać się regularnie. Podstawowe badania co pół roku oraz te bardziej specjalistyczne raz w roku powinien wykonać każdy z nas. Każdy lekarz powie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a chorobę wykrytą w początkowym stadium można całkowicie wyleczyć. O swoje zdrowie powinny dbać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Badanie ginekologiczne 

Kobiety w ramach corocznych badań powinny udać się również do ginekologa. W ramach własnych preferencji można wybrać się do pani lub pana ginekolog. Opinie są podzielone, która z płci jest lepszym specjalistą w tym temacie, dlatego warto wybrać się do osoby, przy której będziesz się czuła bardziej komfortowo. Wizyta u ginekologa nie zawsze przebiega sprawnie i jest miła dla pacjentki. Warto więc odpowiednio się do niej przygotować.  Relaksująca kąpiel czy chwila relaksu przed wizytą to tylko niektóre sposoby na przyjemniejszą wizytę. Jeśli wstydzisz się podczas wizyty u ginekologa, wtedy warto też odpowiednio się ubrać. Co najlepiej wtedy na siebie włożyć? Podpowiadamy!

Spódnica

Gdy idziesz na wizytę u ginekologa, to warto ubrać się wtedy w spódnicę. Taki strój będzie luźny i podczas badania, zamiast przebierać się w specjalny strój, możesz po prostu podciągnąć spódnicę do góry i ściągnąć bieliznę. 

Przewiewne ubrania

Wizyta u ginekologa bywa również stresująca. Aby nie wejść do gabinetu z plamami od potu, ubierz luźne i przewiewne ubrania, które  sprawią, że nie będziesz miała z tym problemu.

Luźna bluzka

Jeśli decydujesz się również na badanie piersi podczas wizyty ginekologicznej, to możesz ubrać luźną bluzkę. Podczas badania wystarczy, że podniesiesz ją go góry, lekarz zbada piersi i będziesz mogła opuścić bluzkę. Luźna góra spowoduje, że nie będziesz miała też problemów z jej ściągnięciem.

Zdjęcie Jak się ubrać do ginekologa, jeśli się krępujesz tej wizyty? #2

Ciekawostki

Jeśli nie byłaś jeszcze u ginekologa, to w poniższym filmiku znajdziesz kilka ciekawostek dotyczących wizyty u tego lekarza!