W upalne dni kobiety powinny chodzić bez majtek? Kontrowersyjny temat komentuje ginekolog

Patrycja

Zdrowie

13.07.2021 19:20

W upalne dni kobiety powinny chodzić bez majtek? Kontrowersyjny temat komentuje ginekolog

W upalne dni ubieramy lekkie i przewiewne rzeczy. Gdy żar leje się z nieba, często skarżymy się na nieprzyjemne skutki upałów: nadmierne pocenie, obtarcia, odparzenia, wysypki. Jeśli chcesz tego uniknąć zrezygnuj z pewnej części garderoby!

A może tak bez majtek w upały?

Zrezygnowanie z noszenia bielizny w upalne dni wciąż jest kontrowersyjnym tematem. Wydaje się to najprostszym rozwiązaniem, jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnych skutków upałów: pocenia, obtarć, odparzeń, czy potówek.

Zdjęcie W upalne dni kobiety powinny chodzić bez majtek? Kontrowersyjny temat komentuje ginekolog #1

Co na ten temat mówią ginekolodzy?

W rozmowie z portalem Natemat.pl Tadeusz Oleszczuk, lekarz i autor książki "Czego ginekolog ci nie powie", powiedział, że w upalne dni kobiety powinny zrezygnować z noszenia majtek. Ginekolog powiedział: ‘’od lat zalecam pacjentkom, żeby w upały nie nosiły majtek do dłuższych spódnic i sukienek. Przecież przez setki lat bielizny po prostu nie było, a kobiety zachowywały mikroflorę pochwy”.

Opinię podziela wielu ekspertów. Ginekolog- położnik Nicole Sochacki-Wójcicka, autorka bloga „Mama ginekolog” już od dawna namawia, aby kobiety spały bez majtek, a w upały pozbywały się bielizny.

Same korzyści!

Jeśli czujesz się niekomfortowo, gdy wychodzisz z domu bez bielizny, przynajmniej rób to, gdy zostajesz w domu i na noc. Chodzenie bez majtek przynosi wiele korzyści dla zdrowia i pozytywnie wpływa na strefy intymne. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko infekcji, ponieważ zapewnia miejscom intymnym dobry przepływ powietrza. Takie środowisko uniemożliwia namnażanie się bakterii i grzybów, wpływa też na ograniczenie ilości wydzielanego śluzu.

Zdjęcie W upalne dni kobiety powinny chodzić bez majtek? Kontrowersyjny temat komentuje ginekolog #2

Inne sposoby na walkę z upałami

Jeśli to wydaje Ci się zbyt kontrowersyjne i nie jesteś w stanie zrezygnować z noszenia majtek, wybieraj odpowiednią bieliznę, która pomoże Ci przetrwać upały.

Noś bieliznę z naturalnych, przewiewnych i miękkich materiałów, najlepiej bawełnianą. Unikaj zbyt obcisłych i dopasowanych majtek, ponieważ mogą podrażnić skórę i pozostawiać na niej otarcia i odparzenia. A to może skutkować swędzeniem, pieczeniem i bólem.

Dbaj o higienę miejsc intymnych na co dzień. Myj je odpowiednio dobranym płynem do higieny intymnej dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Pamiętaj o kierunku mycia– zawsze od pochwy do odbytu. Nie zaleca się częstych, długich i ciepłych kąpieli, lepiej weź prysznic lub skorzystaj z bidetu.