5 miejsc na zimowy odpoczynek dla aktywnej kobiety

Agnieszka

Newsy

30.12.2021 14:10

5 miejsc na zimowy odpoczynek dla aktywnej kobiety

Zima to czas, gdy najczęściej mamy ochotę zaszyć się pod kocem z kubkiem parującej herbaty w ręku. Nie jest to jednak atrakcja dla fanek aktywnego wypoczynku. Jeśli nie lubisz siedzieć w miejscu, chcesz poznawać nowe miejsca i podziwiać zimowe krajobrazy, koniecznie rusz z nami w podróż do 5 wyjątkowych miejsc, wręcz stworzonych dla energicznych kobiet żądnych przygód. 

1. Trekking w Gruzji

Gruzja znana jest ze swego różnorodnego klimatu, bajecznej przyrody i wybornego jedzenia, lecz największym jej atutem zimą, są góry Kaukaz. To wymarzone miejsce dla miłośników pieszych wędrówek pragnących bliskości z naturą i towarzystwa widoków zapierających dech w piersi. Region, który koniecznie trzeba odwiedzić, to Swanetia leżąca u stóp najwyższych, kaukaskich szczytów. Można stamtąd podziwiać skaliste zbocza gór pokryte świeżym, białym śniegiem oraz kamienne, średniowieczne wieże mieszkalne. Na tę wyprawę warto przygotować odpowiedni strój i wygodne buty, by móc do woli przemierzać tę magiczną krainę.

2. Snowkiting w Alpach

Dla kobiet lubiących wyzwania i nowe doświadczenia mamy propozycję sportową. Snowkiting należy do sportów ekstremalnych i łączy w sobie narciarstwo, snowboarding oraz paralotniarstwo. Do uprawiania tego sportu wystarczy ośnieżona, płaska powierzchnia, bez przeszkód, a także silny wiatr. Najlepszym miejscem do tej aktywności są Alpy, a dokładnie zamarznięte jeziora Silvapan lub Resia. Zanim jednak zdecydujesz się na taki wyjazd, wykup kurs snowkitingu w zimowej stolicy Polski, czyli w Zakopanem, by przygotować się na podbój Alp. Istnieje także możliwość wyjazdu na obóz treningowy, gdzie pod okiem ekspertów rozpoczniesz przygodę z lataniem po śniegu.

3. Morsowanie w Szwecji

Szwecja kojarzona jest jako kraina wiecznego mrozu, gdzie ciągle panuje zima. Jest to zatem idealne miejsce na zimowe kąpiele w lodowatej wodzie szwedzkich wybrzeży. Można wykupić rejs promem, który zabierze podróżnych na plażę w Åhus nad zatoką Hanöbukten. To prawdziwy raj dla fanów morsowania, gdzie pod czujnym okiem trenera, po odpowiedniej rozgrzewce, mogą zakosztować mroźnej kąpieli. Jeśli nie boisz się zimna i chcesz dołączyć do grona morsów, jednocześnie poznając nowe zakątki świata, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie.

4. Przejażdżka psim zaprzęgiem w Laponii

Laponia to nie tylko miejsce zamieszkania Świętego Mikołaja, ale także piękna, górzysta kraina dziewiczej przyrody. Wielką atrakcją Laponii są psie zaprzęgi. Turyści podziwiają zimowe krajobrazy, mknąc w saniach zaprzężonych w psy husky. Rasa ta uwielbia ruch, a jej grube futro jest odporne na srogie mrozy. Ta niezapomniana przygoda łączy w sobie bliskość natury i zwierząt, z ekstremalnym doświadczeniem pełnym emocji i adrenaliny. To także świetna okazja, by z bliska zobaczyć renifera, nieodłącznego kompana Świętego Mikołaja.

5. Ucieczka w Bieszczady

Teraz pora na propozycję z ojczystych stron. W Polsce także mamy wiele urokliwych miejsc na aktywny, zimowy wypoczynek dla pań spragnionych wrażeń. Jeśli pragniesz oderwać się od cywilizacji i uciec w świat dzikiej przyrody, Bieszczady to kierunek dla Ciebie. Te góry skrywają niekończący się ciąg szlaków na niejedną wyprawę. Obfitują w piękne szczyty czekające, by je zdobyć. Wybierając Bieszczady, masz okazję spędzić noc w bacówce, odbyć szkolenie z survivalu oraz posłuchać opowieści przy ognisku. Jak ucieczka od codziennego zgiełku, to tylko w Bieszczady.

Propozycję innych miejsc wartych odwiedzenia zimą, także z rodziną i przyjaciółmi, znajdziesz tutaj: https://ohme.pl/lifestyle/5-kierunkow-na-swiateczny-urlop. A jeśli wciąż nie wypełniłaś wniosku o zimowy urlop, by móc spędzić go w jednym z tych wyjątkowych miejsc, zrób to teraz i wejdź na stronę: https://inewi.pl/Funkcje/Elektroniczne-Wnioski-Urlopowe. Życzymy aktywnego wypoczynku!