Jak przedłużyć trwałość farby do włosów blond?

Agnieszka
Uroda
28.12.2021 11:24
Jak przedłużyć trwałość farby do włosów blond?

Efekty po dobrze wykonanej koloryzacji są zawsze oszałamiające. Niestety przy nieodpowiedniej pielęgnacji żywy odcień, gładkie i błyszczące włosy to tylko chwilowy stan. Aby farba do włosów blond spełniła swoje zadanie, należy używać określonych produktów, które pozwolą na utrzymanie koloru. Jakie to produkty i co jeszcze można zrobić, aby utrzymać efekt świeżo ufarbowanych włosów? 

 

Trwały kolor po farbowaniu – czym wykonać koloryzację?

Odpowiednio wykonana koloryzacja to podstawa do uzyskania długotrwałych efektów. Należy zacząć przede wszystkim od wyboru dobrej jakościowo farby do włosów blond. Nie może być to produkt, który dodatkowo obciąży strukturę włosa. Proces koloryzacji polega na wniknięciu składników do wnętrza kosmyków. Jeśli użyjemy kosmetyku, który zawiera szkodliwe substancje, takie jak amoniak, możemy być pewne, że stan włosów znacznie się pogorszy. Należy więc wybierać spośród farb pozbawionych szkodliwych substancji. Warto aby dodatkowo wzbogacone były naturalnymi olejkami i wyciągami.

 

Jak długo trzymać farbę na włosach?

Dużą rolę w ostatecznym rezultacie koloryzacji odgrywa sam sposób nakładania i utrzymania produktów farbujących na włosach. Niezależnie od tego, czy jest to farba do włosów blond, czy inny wybrany odcień, należy stosować się do zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu. Zbyt krótkie trzymanie produktu na głowie może sprawić, że pigment nie wniknie wystarczająco w strukturę włosa, co będzie skutkowało innym odcieniem lub szybszym wypłukaniem koloru. Błędne jest też zbyt długie przetrzymanie produktu. Niestety nie wzmacniamy w ten sposób intensywności koloru, a jedynie pogarszamy stan naszych włosów.

 

Higiena włosów farbowanych

Dla utrzymania jak najdłużej intensywnej koloryzacji należy stosować się do kilku zasad pielęgnacyjnych. Przede wszystkim warto pamiętać, że im częściej myjemy głowę, tym szybciej zostanie wypłukany kolor. Jeśli więc włosy nie wymagają częstego mycia, możemy ograniczyć tę czynność do minimum. Dodatkowo farbowane włosy powinny być myte przy pomocy dedykowanych szamponów, wzmacniających działanie pigmentu. W przypadku jasnych koloryzacji sama farba do włosów blond nie wystarczy do utrzymania wybranej tonacji. Aby uniknąć występowania żółtych i pomarańczowych refleksów, powinno się stosować specjalny toner do blond włosów. 

 

Wysoka temperatura też ma ogromne znaczenie w związku z długością utrzymania koloryzacji. Należy unikać zbytniego przegrzewania blond kosmyków, na przykład zwracając uwagę na to, czy nie myjemy włosów w zbyt ciepłej wodzie. Także suszenie powinno odbywać się przy pomocy powietrza o umiarkowanej temperaturze. Stylizacja z udziałem lokówki czy prostownicy powinna być poprzedzona nałożeniem kosmetyku o właściwościach termoochronnych.

 

Farba do włosów blond – czego unikać po koloryzacji?

Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie koloryzacji, lepiej wystrzegać się zbyt długiej ekspozycji na promienie słoneczne oraz zamaczania włosów w chlorowanej wodzie. Czynniki te dodatkowo wysuszają włosy, przez co kolor robi się matowy i wypłowiały. Chlorowana woda może dodatkowo zmieniać tonację koloru oraz wpływać na dodatkowe jego wypłukiwanie, ponieważ rozchyla łuski włosa. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną