Jak przedłużyć trwałość perfum?

Agnieszka
Uroda
26.01.2022 11:24
Jak przedłużyć trwałość perfum?

Jak utrwalić zapach perfum, aby przez długi czas móc cieszyć się ich niezwykłym aromatem? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które często wydają setki złotych na to, aby znaleźć ten jedyny w swoim rodzaju zapach. Tak, perfumy cechują się ulotną naturą. Możesz jednak zastosować kilka trików po to, aby ich zapach zatrzymać przy sobie na dłużej. 

Trwałość perfum a odpowiednie ich stężenie

Tak, na pewno nie raz i nie dwa oglądałaś perfumy damskie ranking, aby wybrać ten absolutnie wyjątkowy zapach, który będzie Cię dobrze charakteryzował. Warto wiedzieć, co jest na czasie, ale nawet takie informacje na nic Ci się nie przydadzą, jeżeli nie poznasz naszych trików.

Jak długo utrzymuje się zapach perfum? To wszystko zależne jest od tego, co dokładnie kupisz. Wszyscy mówią "perfumy", zapominając o tym, że jest kilka kategorii produktów, jakie dostępne są w sklepach:

  • perfumy - stężenie olejków zapachowych utrzymuje się na poziomie 25%-43% w 90-96% alkoholu,
  • wody perfumowane - olejki od 10 do 25%, alkohol 90%,
  • woda toaletowa - 5-10% olejków w 60-85% alkoholu,
  • woda kolońska - 3-5% olejków zapachowych w 70-80% alkoholu.

Jak łatwo się domyślić, najdłużej utrzymującej się i najbardziej trwałe, są perfumy. Tak, są one droższe, ale dzięki temu będziesz mieć pewność, że zapach utrzyma się na skórze zdecydowanie dłużej.

Nawilżona skóra kluczem do długo utrzymującego się zapachu

Czy wiesz, że poszczególne zapachy długo utrzymują się na lekko wilgotnej skórze...tuż za kolanami? Trik, o którym wie mała ilość osób, pozwalający na to, aby przez długi czas cieszyć się oryginalnym zapachem. Zawsze pamiętaj o tym, że perfumy - te o wysokim stężeniu olejków - bardzo krótko utrzymują się na suchej skórze.

Wielu specjalistów poleca aplikację perfum zaraz po wyjściu z kąpieli, jeżeli jest tylko taka możliwość. Zapach utrzyma się zdecydowanie dłużej na skórze, która na dodatek zostanie nawilżona jeszcze odpowiednim balsamem.

Uwaga! Gdzie psikać perfumy? A właściwie to gdzie NIE powinno się ich psikać? Nie aplikuj żadnego zapachu na skórę znajdującą się tuż za uszami. Jest to miejsce, gdzie wydziela się sebum, które może w sposób niekorzystny wpłynąć na kompozycje zapachowe olejków.

Zdjęcie Jak przedłużyć trwałość perfum? #1

Co jeszcze pomaga utrwalać zapach perfum?

Co utrwala zapach perfum? Włosy! Musisz wiedzieć, że Twoje własne włosy to najlepszy nośnik wszystkich zapachów. Nie tylko te, które znajdują się na głowie. Również, jeżeli chodzi o zarost mężczyzn! Może ciężko to sobie wyobrazić, ale tak faktycznie jest. W sklepach można spotkać specjalne linie zapachowe, które dedykowane są do włosów znajdujących się na głowie, jak również te dedykowane do brody.

Uwaga! Aplikacja perfum bezpośrednio na włosy, może je zbytnio obciążyć. Lepiej żebyś przed sobą rozpyliła chmurkę ulubionych perfum. Potem delikatnie w nią wejdź, pozwalając osiąść zapachowi na swoich włosach. Przekonasz się, że zapach wyczuwany będzie jeszcze następnego dnia na Twoich włosach.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o kosmetykach?

Jak przedłużyć trwałość perfum? Stosując się do wyżej wymienionych porad, jak również tych, które jeszcze znajdziesz na https://swiat-kosmetykow.pl/. To witryna, gdzie specjalnie zostały umieszczone takie wskazówki, których stosowanie nie będzie sprawiało Ci żadnego problemu. Nie tylko, jeżeli chodzi o zapachy, jak również o inne rzeczy odnoszące się do świata kosmetycznego.

Pamiętaj, że w dużej mierze trwałość perfum oznaczenia zależna jest od Ciebie. Postępuj rozsądnie, dzięki czemu Twoje ulubione zapachy będą z Tobą przez długi czas, a Ty nie będziesz musiał myśleć o ich kolejnej aplikacji.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną