Nowy hit wśród nastolatków: wracają do przewodowych słuchawek

Patrycja

Newsy

21.12.2021 13:39

Nowy hit wśród nastolatków: wracają do przewodowych słuchawek

Kto by się spodziewał, że przewodowe słuchawki znów wzbudzą takie zainteresowanie młodzieży? Wiele młodych osób zmienia nawyki i coraz chętniej rezygnują z bezprzewodowych słuchawek, wybierając te na kabel. Dowiedz się, skąd wziął się ten trend.

Zdjęcie Nowy hit wśród nastolatków: wracają do przewodowych słuchawek #1

Nowy hit wśród nastolatków

Widok nastolatka noszącego słuchawki przewodowe w ostatnim czasie może być sporym zaskoczeniem. Jednak okazuje się, że coraz więcej młodych osób wraca do tego rozwiązania.

Nastolatkowie nie zachwycają się już bezprzewodowymi rozwiązaniami. To, co jeszcze nie tak dawno było powszechnym trendem, teraz powoli popada w zapomnienie, szczególnie jeśli chodzi o młodzież. Ostatnie dane wskazują, że nastolatkowie coraz częściej wybierają urządzenia na kabel. Dowiedz się, skąd wziął się ten trend.

Młode pokolenie chętnie wraca do starych rozwiązań

Powrót młodzieży do starych rozwiązań możemy zaobserwować przede wszystkim w mediach społecznościowych. Nastolatkowie chętnie okazują miłość do estetyki z lat 90., ubrań, dodatków, elektroniki, płyt winylowych, kaset, komiksów, starych filmów, seriali, czy celebrytów z tego okresu. Inspiracją często są popularne seriale czy książki, które wskrzeszają dawne trendy. Wszystko to przejaw trendu noszącego nazwę Y2K (year 2 kilos – rok 2000.), który podbija serca pokolenia Z.

Słuchawki na kabel znów stają się modne

To nie wszystko! Jak donosi "The Wall Street Journal" coraz więcej osób urodzonych w latach 1995 – 2010, decyduje się na wybór urządzeń wyposażonych w kabel. Chodzi przede wszystkim o słuchawki. Dlaczego tak się dzieje?

Dzięki pokoleniu Z słuchawki przewodowe znowu stają się modne

Coraz więcej Tiktokerów, decyduje się na takie rozwiązanie. Słuchawki na kabel są bardziej funkcjonalnie, praktyczniejsze i tańsze. Uważają też, że ich stosowanie pozwala wyeliminować różne "zagrożenia", na przykład promieniowanie. To niepokoi coraz więcej potencjalnych użytkowników słuchawek bezprzewodowych, ale nie zostało naukowo potwierdzone.

Coraz więcej celebrytów rezygnuje z bezprzewodowych słuchawek. Robią to na przykład Bella Hadid czy Lily-Rose Depp, a za ich przykładem podążają ich fani.

Według analityków z "The Wall Street Journal", którzy opisali nową modę, powrót do starych rozwiązań, może też stanowić sprzeciw wobec innych trendów modowych i lifestyle'owych.