Jak dotrzymywać noworocznych postanowień?

Patrycja

Newsy

27.12.2021 11:16

Jak dotrzymywać noworocznych postanowień?

„Nowy rok- nowa/y ja!”

Przekraczając próg nowego roku często przyrzekamy sobie, że dokonamy wielu zmian i przeprowadzimy prawdziwe rewolucje w swoim życiu. Nie zawsze jednak udaje nam się dotrzymać tych postanowień. Dowiedz się, dlaczego wiele osób ma z tym problem.

Dlaczego nie udaje się nam dotrzymywać noworocznych postanowień?

W Nowym Roku często przyrzekamy sobie dokonać wielu zmian w swoim życiu. Podejmujemy nowe wyzwania i wyznaczamy cele, jesteśmy optymistycznie nastawieni i z nadzieją patrzymy w przyszłość. Jednak bardzo szybko okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe. Początkowy entuzjazm opada, a my szybko rezygnujemy z realizacji postanowień. W efekcie nic się nie zmienia… Dlaczego tak się dzieje? Z jakiego powodu nie udaje się nam dotrzymywać noworocznych postanowień?

Zdjęcie Jak dotrzymywać noworocznych postanowień? #1

Co zrobić, aby spełnić noworoczne postanowienia?

Jeśli nie chcesz, żeby po raz kolejny Twoje noworoczne postanowienia spaliły na panewce, zastosuj się do kilku ważnych zasad:

  1. Każdy jest w stanie wytrwać i osiągnąć wyznaczony sobie cel, pod warunkiem że będzie on realny. Wyznacz sobie cel, który będzie konkretny i możliwy do wykonania.
  2. Nie bądź dla siebie zbyt surowy. Jeśli wyznaczysz sobie nierealne zadanie i tak go nie zrealizujesz. Nie wymyślaj drastycznych zmian, które wywrócą Twoje życie do góry nogami, ponieważ i tak będziesz wynajdować mnóstwo powodów, żeby zrezygnować w trakcie.
  3. Nie przesadzaj z ilością nowych wyzwań. Jeśli na Twojej noworocznej liście znajduje się sporo punktów, nie musisz realizować wszystkich naraz. Rozdziel zadania na wszystkie miesiące w roku, ustal plan działania i skreślaj po kolei to, co udało Ci się osiągnąć.
  4. Działaj konsekwentnie, ale małymi krokami. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę, zacznij od małych rzeczy, wtedy szansa, że uda Ci się je osiągnąć jest znacznie większa.
  5. Przede wszystkim stwórz dla siebie plan. Wyznacz sobie realny termin na osiągnięcie celu, zdecyduj kiedy chcesz zacząć działać i ile to potrwa.
  6. Tylko regularne powtarzanie czegoś, wytwarza w człowieku pozytywny nawyk. Bądź systematyczny i sumienny, a wtedy szansa że Ci się uda, jest znacznie większa.
  7. Skupiaj się na swoim celu i nie rozpraszaj. Nie przechodź od jednego tematu do drugiego, nie zmieniaj zdania i nie przerywaj działania w trakcie, bez wyraźnego powodu.
  8. Nie zrażaj się niepowodzeniami. Nawet jeśli zdarzy Ci się chwila słabości, nie załamuj się i nie ubolewaj nad konsekwencjami, ponieważ wtedy istnieje większe ryzyko, że po prostu odpuścisz.
  9. Pamiętaj, że w każdy proces przemiany zawsze wpisane są upadki. Nawet jeśli niepowodzenia czasem się zdarzają, nie warto ich rozpamiętywać i się nimi nadmiernie przejmować.