Jakiej muzyki słucha Polska Młodzież?

Sponsorowany

Styl życia

09.05.2022 8:40

Jakiej muzyki słucha Polska Młodzież?

Wiele osób nie wyobraża sobie dnia bez słuchania muzyki, która otacza zewsząd – odbiorników telewizyjnych i radiowych, internetu. Do wyboru jest wiele gatunków muzycznych, cały czas pojawiają się nowe single. Oczywiście nie brakuje również ponadczasowych hitów, do których stale się wraca. Pora poznać najpopularniejsze gatunki muzyczne wśród młodzieży. 

Jakiej muzyki słuchają nastolatkowie?

Jeśli kogoś interesuje to, jakiej muzyki słucha polska młodzież, to powinien zapoznać się z najnowszymi statystykami. Można z nich szybko wywnioskować, że największym uznaniem cieszy się muzyka pop. Spory odsetek nastolatków preferuje rapu i hip-hopu. Nie brakuje również miłośników muzyki rockowej. Młodzież świetnie się bawi przy melodiach dance. Spora popularnością cieszy się również muzyka filmowa. Przesłuchiwane są soundtracki zarówno z filmów, jak i seriali. Zdecydowanie mniej osób lubi disco-polo. Na przestrzeni ostatnich lat zainteresowanie tego rodzaju muzyką spadło o ponad 50%. Sporo nastolatków ceni sobie muzykę elektroniczną i reggae. Można znaleźć również niemało fanów metalu. Z dosyć popularnych gatunków muzycznych wśród młodzieży wymienia się także muzykę poważną, rhythm, blues soul, smooth jazz, chillout.

Zdecydowanie mniej lubiana jest muzyka country, dawna i religijna, to samo dotyczy muzyki kabaretowej. Oczywiście nie brakuje też osób, które słuchają wszystkich gatunków muzycznych i nie mają ściśle określonych preferencji. Młodzież odtwarza muzykę przede wszystkim dla przyjemności. Aktywność muzyczna nastolatków obejmuje również oglądanie filmów i programów poświęconych muzyce w TV/internecie. Niektórzy czytają o muzyce, wymieniają się nią ze znajomymi lub rodziną. Coraz mniej kupuje się płyt i plików z muzyką. Wynika to głównie z powszechnego dostępu do serwisów oferujących muzykę cyfrową typu Spotify, YouTube czy Tidal. Jeśli jednak komuś zależy na zakupie płyt ulubionych zespołów lub wykonawców, to warto mieć pod ręką kody rabatowe Empik.com. Pozwoli to zaoszczędzić sporo pieniędzy. Są one dostępne na stronie Rabatio.com, na której można znaleźć mnóstwo promocji do rozmaitych sklepów internetowych i to całkowicie za darmo.