Tadeusz Ross nie żyje. O śmierci poinformował wiceprzewodniczący Rady Warszawy

Agnieszka

Newsy

15.12.2021 8:44

Tadeusz Ross nie żyje. O śmierci poinformował wiceprzewodniczący Rady Warszawy

 

 

Tadeusz Ross niestety nie żyje. Aktor i polityk miał 83 lata. O śmierci poinformował wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz.

Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy, poinformował 14 grudnia na swoim Twitterze o śmierci aktora i Polityka Tadeusza Rossa. 

“Zmarł Tadeusz Ross. Popularny i lubiany artysta, niezapomniany Zulu Gula, a przede wszystkim kolega z #RadaWarszawy. Wielki smutek.” - napisał na Twitterze polityk.

Przyczyna śmierci jak dotąd nie jest znana szerszej publiczności. Redakcja “Fakt” dowiedziała się jednak nieoficjalnie, że mężczyzna miał ostatnio poważne problemy natury zdrowotnej. Podobno w ostatnim czasie przebywał też w szpitalu.

Tadeusz Ross

Tadeusz Ross urodził się w 1938 roku. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Tadeusz Ross zaczął swoją przygodę z aktorstwem dość wcześnie - zaraz po szkole zaczął grać w teatrze. Na dużym ekranie zadebiutował natomiast w 1965 roku w filmie “Podziemny front”.

Tadeusz Ross był też twórcą programów satyrycznych, takich jak Zulu-Gula czy Rossmówki, które prowadził razem z Piotrem Fronczewskim. 

Grał też w "Plebani" i "Klanie". Aktora można było zobaczyć także w popularnym niegdyś serialu “Miodowe lata”.

Do polityki wszedł w 2000 roku. Związał się wtedy w Platformą Obywatelską, a 6 lat później został Radnym Warszawy. Zastępował też Rafała Trzaskowskiego w  Parlamencie Europejskim, kiedy ten został ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska.