Tańsze paliwo od 20 grudnia! Co jeszcze Rząd oferuje Polakom?

Patrycja
Newsy
26.11.2021 15:10
Tańsze paliwo od 20 grudnia! Co jeszcze Rząd oferuje Polakom?

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wdrożeniu tarczy antyinflacyjnej. Rząd wprowadzi zmiany w podatkach, a pierwszych obniżek możemy spodziewać się już od 20 grudnia. Jako pierwsze pójdą w dół ceny paliwa. Dowiedz się więcej o nadchodzących zmianach.

Zdjęcie Tańsze paliwo od 20 grudnia! Co jeszcze Rząd oferuje Polakom? #1

Plan rządu na łagodzenie skutków inflacji

Premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej przedstawił pomysły rządu i zapowiedział plan złagodzenia skutków inflacji:

"Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną".

Tańsze paliwo już od 20 grudnia

Premier Mateusz Morawiecki  zapowiedział, że już "od 20 grudnia na pięć miesięcy akcyza na paliwa zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE". Oprócz tego: „od 1 stycznia 2022 r. do 31 maja 2022 r., na pięć miesięcy, paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. I także wdrożymy rozwiązania dotyczące opłaty emisyjnej. Zwolnimy z opłaty emisyjnej, także na pięć miesięcy" - mówił premier Morawiecki.

Morawiecki informuje, że wszystkie te działania mają doprowadzić do realnej ”obniżki cen paliwa w ciągu najbliższych kilku tygodni. Mam nadzieję, że ok. 20 do nawet 28-30 groszy”.

To nie wszystko! Rząd informuje, że stanieją też inne rzeczy

Rząd informuje, że to nie koniec obniżek i ulg. W 2022 roku stanieje również gaz ziemny i energia elektryczna. Tarcza inflacyjna zakłada także specjalny dodatek osłonowy dla rodzin.

Jednak eksperci uważają, że rząd walczy z inflacją, którą sam wywołał i prowadzi niekonsekwentną politykę, rezygnując z podatków, które niedawno sam wprowadził.

Czy tarcza antyinflacyjna to dobry pomysł?

Według ekspertów tarcza inflacyjna „może wywołać odwrotny efekt. Inflacja poza kontrolą”. Oznacza to, że po Nowym Roku może być jeszcze drożej niż aktualnie…

Mimo rządowych obietnic, wielu Polaków obawia się, co czeka ich w nowym roku i ze strachem patrzy w przyszłość. Wciąż rosną koszty towarów i usług, przy czym wynagrodzenia stoją w miejscu. Czy pomysł Rządu o wdrożeniu tarczy antyinflacyjnej pomoże?

Zdjęcie Tańsze paliwo od 20 grudnia! Co jeszcze Rząd oferuje Polakom? #2
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną