Niezaszczepieni powinni płacić za leczenie? Leszek Miler o bonusach dla zaszczepionych.

Martyna

Newsy

19.11.2021 16:39

Niezaszczepieni powinni płacić za leczenie? Leszek Miler o bonusach dla zaszczepionych.

Europoseł Leszek Miller postanowił podzielić się publicznie swoją opinią na temat osób niezaszczepionych. Polityk przedstawił kontrowersyjne poglądy.

 

Nieustępująca pandemia

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Ministerstwo Zdrowia podało, że na dzień 18 listopada zanotowano aż 24 882 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Obserwowana jest tendencja wzrostowa w porównaniu do poprzednich tygodni. Wzrosty sięgają aż 6 tys. zakażeń.

Okazuje się, że minionej doby śmierć poniosło 370 osób.

Przypomnijmy, że dane pokazują, że w Polsce obecnie jest zaszczepionych niewiele ponad 53% osób.

Poglądy na temat szczepień dzielą nasze społeczeństwo. Niektórzy są przychylni szczepieniom, inni są w grupie tzw. „antyszczepionkowców”.

Kolejne kraje decydują się na wprowadzanie lockdownu, czy obowiązkowych paszportów covidowych w miejscach publicznych.

Mimo zatrważających danych Polska nie zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych obostrzeń. Minister Zdrowia- Adam Niedzielski i wiceminister Waldemar Kraska twierdzą, że rzetelne przestrzeganie obecnych zaleceń może zatrzymać pandemie.

Na restrykcje zdecydowali się natomiast Czesi, Austriacy oraz Słoweńcy.

 

Zdjęcie Niezaszczepieni powinni płacić za leczenie? Leszek Miler o bonusach dla zaszczepionych. #1

 

Leszek Miller o niezaszczepionych

Mężczyzna wypowiedział się na temat rozwiązania wobec osób niezaszczepionych podczas wywiadu dla „Polsat News”.

Leszek Miller zaznaczył na wstępie, że szczepienia w dobie groźnej pandemii koronawirusa powinny być czymś naturalnym. Uważa, że społeczeństwo powinno dostosować się do zaleceń:

„Jak wchodzimy do samochodu, to musimy zapiąć pasy, czy tego chcemy, czy nie. Musimy też przestrzegać limitów prędkości. Jak chcemy żyć w społeczeństwie, a nie na bezludnej wyspie, to musimy podlegać zasadom” – mówił Leszek Miller, wywiad z „Polsat News”.

Zdaniem mężczyzny osoby niezaszczepione powinny płacić za hospitalizacje. Europoseł uważa, że powinna być dowolność decyzji odnośnie szczepień przeciw Covid-19. Uważa jednak, że w razie, gdyby osoba niezaszczepiona wymagała hospitalizacji, powinna za taki pobyt zapłacić z własnej kieszeni. Uważa natomiast, że osoby poddające się szczepieniom powinny być nagrodzone bonusem:

„Podniósłbym rękę za rozwiązaniem, które mówi: nie chcesz się szczepić, twoje prawo. Ale jeśli zachorujesz, koszty leczenia pokryjesz sam […] Zaszczepieni powinni mieć z kolei dodatkowy bonus” – mówił Leszek Miller.

Zdjęcie Niezaszczepieni powinni płacić za leczenie? Leszek Miler o bonusach dla zaszczepionych. #2

Europoseł uważa, że osoby niezaszczepione narażają zdrowie i życie osób w otoczeniu.

Mężczyzna podczas rozmowy zaznaczył również, że w Polsce jest wiele osób, które nie planują szczepień. Leszek Miller uważa, że władza powinna podjąc stanowcze kroki, motywujące społeczeństwo:

„Władza boi się podjąć mocne decyzje, zachęcające obywateli do przyjęcia preparatów albo dające preferencje tym, którzy się zaszczepili, ponieważ antyszczepionkowcy to w dużej mierze elektorat PiS” – mówił były premier w rozmowie z „Polsat News”.  

Co sądzicie o takim pomyśle?