Wszystkie sklepy Lidla przekształcone w placówki pocztowe! Sklepy otwarte w każdą niedzielę

Agnieszka

Newsy

26.10.2021 13:23

Wszystkie sklepy Lidla przekształcone w placówki pocztowe! Sklepy otwarte w każdą niedzielę

Zakaz handlu w niedziele skłonił wielu sprytnych przedsiębiorców do ominięcia przepisów nakazujących zamykanie sklepów w niedzielę. Jako jedna z pierwszych była sieć sklepów Żabka. Obecnie natomiast Lidl ogłosił, że każdy jego sklep jest już przekształcony w placówkę pocztową. 

Zdjęcie Wszystkie sklepy Lidla przekształcone w placówki pocztowe! Sklepy otwarte w każdą niedzielę #1

Lidl posiada w Polsce aż 787 sklepów. Od 25 października wszystkie te punkty stały się placówkami pocztowymi. Oznacza to, że wszystkie sklepy Lidla mogą być otwarte w niedziele niehandlowe.

Wszystkie sklepy Lildla otwarte w niedziele

Lidl przekształcił wszystkie swoje sklepy w Punkty Obsługi Paczek DHL. Wcześniej już niektóre sklepy Lidla były otwarte, jednak obecnie w niedzielę będą mogły być otwarte już wszystkie placówki znanej sieci.

Niestety, sieć sklepów nie nacieszy się zbyt długo zwiększonymi obrotami z niedziel niehandlowych. Okazuje się bowiem, że już od lutego wejdzie w życie uszczelnienie ustawy zakazującej handlu w niedzielę.

Koniec z obchodzeniem zakazu handlu w niedziele już od lutego 2022

W Polsce coraz więcej sieci sklepów postanowiło w sprytny sposób obejść zakaz handlu w niedzielę. Robią to za pomocą przekształcania swoich sklepów w placówki pocztowe. 

Jednak już od lutego 2022 w życie wejdzie nowelizacja ustawy, która ukróci ten proceder. Okazuje się bowiem, że w niedzielę otwarte będą mogły być jedynie sklepy, które deklarują działalność pocztową, ale których dochód z działalności pocztowej stanowi przynajmniej 40% ich działalności.

Z nowych przepisów usunięto też prawo do zatrudniania w niehandlowe niedziele studentów, seniorów i rencistów, a także dodano zapis o tym, że członkowie rodziny nie będą mogli być wynagradzani na pomaganie właścicielowi sklepu w niedziele niehandlowe. 

Decyzją rządzących postanowiono jednak zwiększyć zakres członków rodziny, którzy mogą pomagać właścicielowi w prowadzeniu sklepu w niehandlową niedzielę.