Lidl z nową usługą. Czy w ten sposób ominie zakaz handlu?

Patrycja

Newsy

09.02.2022 3:04

Lidl z nową usługą. Czy w ten sposób ominie zakaz handlu?

Sieci sklepowe prześcigają się w coraz to nowych pomysłach na ominięcie zakazu handlu. W ostatnim czasie dołączył do nich Lidl, który startuje z nową usługą! Dowiedz się, co znana sieć zaproponuje swoim klientom.

Zdjęcie Lidl z nową usługą. Czy w ten sposób ominie zakaz handlu? #1

Sklepy omijają zakaz handlu w niedzielę

W ostatnim czasie głośno było o sklepie Intermarche z Lipna, który postanowił nieco zmienić profil swojej działalności. Zaprosił swoich klientów do zapisywania się do klubu czytelnika. Oprócz wypożyczania i czytania książek, rzecz jasna przy okazji klienci będą mogli zrobić zakupy. Także w niedzielę!

Lidl startuje z nową usługą

Także sieć supermarketów Lidl postanowiła wystartować z nową usługą. W wybranych sklepach pojawiła się nowość, dzięki której klienci zrobią nie tylko zakupy.

Sieć stawia książkomaty

W 11 placówkach sieci Lidl już niebawem pojawią się tzw. książkomaty, które pozwolą na wypożyczanie książek z oferty pobliskich bibliotek.

Każde urządzenie będzie składać się z 93 skrytek, a w każdej z nich znajdzie się miejsce na kilka książek. Oznacza to, że w jednym urządzeniu znajdzie się aż kilkaset pozycji!

Kiedy klienci będą mogli wypożyczać książki?

Sieć udostępni klientom nowe urządzenia już niebawem. W ciągu kilku dni mają zostać rozpoczęte testy urządzeń i szkolenia bibliotekarzy. Z kolei już w połowie marca klienci będą mogli skorzystać z książkomatów i wypożyczyć wybrane dzieła.

Czy Lidl w ten sposób ominie zakaz handlu?

Czy takie rozwiązanie pozwoli Lidlowi na otwarcie się w niedziele niehandlowe?

Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska odpowiedziała „SuperBiznesowi”, czy takie działania maja na celu ominięcie zakazu handlu, w podobny sposób jak zrobiła to sieć Intermarche.

„Informujemy, że zawsze działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami, dlatego od 1 lutego 2022 r. sklepy Lidl Polska będą czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe”.

Lidl chce być „dobrym sąsiadem”

W komunikacie prasowym możemy przeczytać:

 Jako Lidl Polska często angażujemy się w lokalne inicjatywy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Wierzymy w społeczne zaangażowanie. Naszym celem jest bycie „dobrym sąsiadem”. Książkomaty to wspaniały sposób na rozwój i popularyzację czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Dzięki ustawieniu automatów przy naszych sklepach, czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki wygodnie, przy okazji codziennych zakupów. Wierzymy, że to rozwiązanie będzie szczególnie dogodne dla seniorów i dzieci”.