Lidl otwarty w każdą niedzielę? Sieć komentuje doniesienia

Agnieszka

Newsy

24.08.2021 9:30

Lidl otwarty w każdą niedzielę? Sieć komentuje doniesienia

Kilka tygodni temu media donosiły, że sieć sklepów Lidl planuje otworzyć swoje sklepy również w niedziele niehandlowe. Miałoby to odbywać się na zasadzie otwarcia w swoich sklepach placówek pocztowych. Reprezentantka sieci Lidl wydała w tej sprawie oświadczenie.

Zdjęcie Lidl otwarty w każdą niedzielę? Sieć komentuje doniesienia #1

Czy Lidl pójdzie w ślady Biedronki?

Przypomnijmy, że sieć Lidl zainteresowała się otwarciem swoich sklepów w niedziele niehandlowe niedługo po tym, jak sklepy Biedronka wprowadziły takie testy do swojej sieci.

Biedronka, we współpracy z Pocztą Polską otworzyła w swoich sklepach usługi pocztowe. Na razie jednak wszystko odbywa się w fazie testów. Dlatego też tylko kilka sklepów Biedronka prowadzi handel w niedziele niehandlowe.

Stanowisko sieci Lidl

Przedstawicielka sieci Lidl wydała oświadczenie, w którym zaznacza, że spółka rozważa różne scenariusze. Nie potwierdziła więc, ani nie zaprzeczyła, że Lild sięgnie do luki prawnej i otworzy swoje sklepy w niedziele.

Serwis Wirtualne Media zapytał przedstawicielkę sieci o stanowisko w sprawie otwarcia Lidla w niedzielę.

"Większość sklepów sieci Lidl Polska jest czynna od poniedziałku do soboty przez wiele godzin, najczęściej od 6:00 do 22:00 lub 6:00 do 23:00. W ten sposób klienci mają szeroki przedział czasu na dokonanie zakupów, co również przekłada się na poprawę ich bezpieczeństwa. Sklepy Lidl Polska funkcjonują również podczas niedziel handlowych. Aktualnie rozważamy różne scenariusze"– przekazała Aleksandra Robaszkiewicz, szefowa komunikacji Lidl Polska, w rozmowie z wirtualnemedia.pl

Warto wiedzieć, że Lidl w Polsce posiada aż 800 sklepów. Jednak zgodnie z niedawnymi spekulacjami mediów, otwartych w niedzielę miałoby być tylko kilka z nich.

Rząd chce uszczelnić prawo

Rządowi nie podoba się, że sklepy z powodu luki prawnej omijają zakaz handlu w niedziele. Już w lipcu do sejmu trafił projekt ustawy, która wprowadzałaby przepisy umożliwiające handel w niedzielę jedynie placówkom, których ponad 50% działalności to działalność pocztowa.

Obecnie takiego przepisu nie ma, stąd takie sklepy jak Żabka beż żadnych przeszkód otwarte mogą być w każdą niedzielę i święta.