Turban do włosów. Dlaczego warto do używać? Czy jest lepszy od zwykłego ręcznika?

Katarzyna

Uroda

05.10.2021 18:39

Turban do włosów. Dlaczego warto do używać? Czy jest lepszy od zwykłego ręcznika?

Odpowiednia pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. Dlaczego do suszenia włosów warto używać turbanu? Podpowiadamy!

Zdjęcie Turban do włosów. Dlaczego warto do używać? Czy jest lepszy od zwykłego ręcznika? #1

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów nie skupia się tylko na stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Na strukturę włosa ma wpływ również jego mycie, podcinanie czy suszenie. Dopiero optymalne połączenie pielęgnacji i odpowiednich kosmetyków pozwala cieszyć się zadbaną i piękną fryzurą. 

Suszenie włosów 

Suszenie włosów również jest ważnym procesem podczas ich pielęgnacji. Zbyt wysoka temperatura z suszarki może zniszczyć końcówki, których nie będzie można uratować i będą nadawały się tylko do ścięcia. Gorące i zbyt silne powietrze z suszarki może powodować uszkodzenia włosów na całej ich długości oraz ich puszenie. Mokre włosy można również pozostawić, aby naturalnie i swobodnie wyschły. Kolejną opcją jest zastosowanie turbana do włosów.

Ręcznik na włosy

Część z nas owija mokre włosy zwykłym ręcznikiem i zawija je w turban. Niestety taki sposób powoduje, że włosy podczas schnięcia nie mają dostępu do powietrza, przez co „parzą” się pod ręcznikiem i ostatecznie szybciej się przetłuszczają. Zwykły ręcznik ma włókna, które tworzą maleńkie pętelki, które podczas wycierania lub zawijania włosów zahaczają o ich łuski i je niszczą. Zwykły ręcznik nie jest więc dobrym rozwiązaniem dla umytych włosów, które mokre są jeszcze bardziej podatne na zniszczenia.

Zdjęcie Turban do włosów. Dlaczego warto do używać? Czy jest lepszy od zwykłego ręcznika? #2

Turban do włosów

Warto więc zainwestować w specjalny turban do suszenia włosów, który jest wykonany z miękkiej tkaniny. Turban ma gładką strukturę, która nie zahacza o łuski włosa i go nie niszczy. Dodatkowo jest przewiewny, a więc skóra głowy się nie poci, a włosy podczas suszenia „oddychają”. Turban do włosów jest też odpowiednio skrojony i ma wygodne zapięcie, aby się nie rozwinął. To narzędzie pielęgnacyjne sprawdzi się nie tylko podczas suszenia włosów, ale również przy zabiegach pielęgnacyjnych. Turban sprawia, że włosy się nie plączą, nie puszą oraz nie elektryzują, dzięki czemu łatwiej je rozczesać.

Sposób użycia

Turban jest bardzo prosty w użyciu i można go zakładać na mokre włosy tak jak zwykły ręcznik. Wystarczy, że po umyciu włosów pochylisz głowę do przodu i szerszą część turbanu założysz na głowę, a luźno opadające włosy umieścisz w węższej części. Następnie delikatnie zakręć dłuższą część turbanu, owiń go dookoła głowy i zapnij z tyłu, nakładają guzik na pętelkę. Dzięki temu turban się nie rozwinie i będzie stabilnie trzymał się na głowie.

Odpowiedni materiał 

Rynek oferuje turbany wykonane z bawełny, tkaniny bambusowej lub z mikrofibry. Najlepiej sprawdzają się turbany z mikrofibry, ponieważ są one łagodniejsze dla włosów. Szybko wchłaniają wodę, przez co przyśpieszają proces schnięcia włosów. O wiele lepiej dla włosów jest zastosować turban, ponieważ dzięki niemu schną one naturalnie, a suszarka niszczy strukturę włosa i jego końcówki.

Poniżej przedstawiamy wideo z przeglądem róznego typu turbanów: