Dlaczego ludzie wkładają worki z ryżem do szafy z ubraniami?

Patrycja

Dom

Dec. 11, 2019, 7:58 a.m.

Dlaczego ludzie wkładają worki z ryżem do szafy z ubraniami?

Wkładanie zmoczonego telefonu do miseczki z ryżem nie dziwi już nikogo. Ale co z umieszczaniem torebeczki wypełnionej ryżem w szafie? Metoda ta również związana jest z tą ciekawą właściwością ryżu. Zastosujesz ją, gdy tylko dowiesz się o korzyściach.

Zdjęcie Dlaczego ludzie wkładają worki z ryżem do szafy z ubraniami? #1

Pomysł umieszczenia ryżu w swojej szafie może wydawać się dziwny, ale umówmy się, że wkładanie telefonu do miski z ryżem też nie jest najnormalniejsza rzeczą na świecie. Ryż posiada właściwości absorbujące wilgoć i oba triki doskonale ją wykorzystują. Pierwszy pomoże nam uratować telefon, a drugi ochronić ubrania.

Surowy ryż wchłania wilgoć, a dzięki umieszczeniu go w naszej szafie uchronimy ubrania przed jej destrukcyjnym działaniem. Czasami, zwłaszcza zimą każdej z nas zdarza się włożyć do szafy kurtkę, której kaptur czy futerko na nim nie jest idealne suche. Podobnie ze zdjętymi z suszaki koszulami, z którymi przemycamy do szafy wilgoć na kołnierzyku. Zapach stęchlizny szybko pojawi się w naszej szafie, jeśli nic z tym nie zrobimy. Jeszcze gorzej, jeśli żaden smrodek nie zasygnalizuje nam, że gdzieś w zakamarku szafy rozwija się pleśń.

Zdjęcie Dlaczego ludzie wkładają worki z ryżem do szafy z ubraniami? #2

Teraz już wiesz, że na kolejnych zakupach warto zainwestować 3 złote w pudełeczko ryżu i 1 złoty w elegancki woreczek z organzy. Ale możesz ochronić swoje ubrania w dodatkowy sposób, wkładając do woreczka kilka liści laurowych wyszperanych w pojemniczku z przyprawami. Ryż pochłonie wilgoć, a listki odstraszą mole. Jeśli jako ambitna kucharka zużyłaś wszystkie liście laurowe możesz śmiało zastąpić zielem angielskim lub goździkami, które znaczenie przyjemniej pachną.

Masz problem z wilgocią na oknach? Dzięki estetycznemu wyglądowi woreczek możesz powiesić na klamce okna, a dodatkowo skorpiony olejkiem eterycznym, będzie naturalnym odświeżaczem powietrza.