Dom

Włóż miskę ryżu do swojej szafy z ubraniami! Efekt cię zaskoczy

Agnieszka

May 8, 2018, 9:38 a.m.

Włóż miskę ryżu do swojej szafy z ubraniami! Efekt cię zaskoczy

Wkładanie miski ryżu do szafy z ubraniami może wydawać się dziwnym pomysłem, jednak ma to wiele zalet. Szczególnie latem, kiedy jest dużo cieplej, a w domu znajduje się o wiele więcej wilgoci.

Wilgoć w domu przedostaje się również do szafy z ubraniami. Potęguje ją również niedosuszenie ubrań po praniu i składanie ich do szafy. Sprawia to, że w zakamarkach naszych szaf oraz w tkaninach, z których zrobione są ubrania powstaje pleśń, która wytwarza nieprzyjemny, charakterystyczny zapach.

Zdjęcie Włóż miskę ryżu do swojej szafy z ubraniami! Efekt cię zaskoczy #1

Aby tego uniknąć wystarczy włożyć do szafy miskę z surowym ryżem. Ziarenka ryżu doskonale pochłaniają wilgoć, zapachy i zarodniki pleśni. Jeśli dodasz do ryżu kilka kropel ulubionego olejku eterycznego nadasz swoim ubraniom pięknego, świeżego zapachu. Miskę z ryżem i olejkiem zabezpiecz od góry gazą.

Jeśli dodasz do ryżu olejek miętowy, lawendowy, lub sosnowy odstraszysz również insekty, takie jak mole, które robią w ubraniach małe dziurki.


#Jak jeszcze możesz wykorzystać surowy ryż?

-Mokry telefon

Zdjęcie Włóż miskę ryżu do swojej szafy z ubraniami! Efekt cię zaskoczy #2

Jeśli zamoczysz swój telefon wodą – nie panikuj. Jak najszybciej zdejmij klapkę, wyciągnij baterię i kartę i wszystkie części umieść w woreczku lub misce z ryżem. Nich ryż dokładnie zakryje telefon. Wilgoć z telefonu przejdzie do ryżu, dzięki czemu uratujesz swój sprzęt.

-Przesolone danie

Ryż doskonale radzi sobie również z przesoloną zupą lub sosem. Umieść w garnku z daniem ryż w torebce i odczekaj kilkanaście minut. Ryż wchłonie nadmiar soli.

-Zapach w lodówce

Ryż sprawdza się doskonale również w lodówce. Jeśli chcesz uniknąć w lodówce nadmiaru wilgoci, która sprawia, że jedzenie szybciej się psuje, umieść w niej talerzyk z suchym ryżem. Taki zabieg sprawi również, że w lodówce nie pojawią się nieprzyjemne zapachy.