Jak kupować w supermarkecie, aby nie przepłacać?

Jak kupować w supermarkecie, aby nie przepłacać?

Supermarkety odwiedzany prawie codziennie i nawet nie mamy świadomości tego, o ile za dużo wydajemy na podstawowe produkty. Te wskazówki pomogą ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

#Zapisz ceny produktów, które kupujesz regularnie

Ceny produktów takich jak chleb, mleko, czy każdych inny, które kupujemy regularnie najczęściej się wahają. Nie zastanawiasz się gdzie mleko jest tańsze, po prostu je kupujesz. Warto znać ceny tych produktów również po to, aby nie dać się nabrać na „mega promocje”, które w rzeczywistości nie są promocjami, a regularną ceną.

#Planuj posiłki na kilka dni

Jeśli zaplanujesz posiłki na 3-4 dni, dużo łatwiej będzie ci sporządzić listę zakupów i nie wydać pieniędzy na niepotrzebne rzeczy. Unikniesz również częstego chodzenia do supermarketów.

Zdjęcie Jak kupować w supermarkecie, aby nie przepłacać? #1
Źródło: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/10-mistakes-that-cause-us-to-overspend-on-food-376760/

#Zwracaj uwagę na pojemność opakowań

Często zwracamy uwagę jedynie na ceny. Jednak cena jaką płacimy za, na przykład 250 g kawy, może być identyczna jak cena za 500 g kawy. Opakowania często robione są w podobnej wielkości, aby zmylić klienta. Dlatego zawsze należy sprawdzić za ile produktu płacimy.

#Kupuj własne marki supermarketów

Wiele supermarketów ma własne marki produktów, które zazwyczaj są dużo tańsze, ale nie koniecznie gorsze.

#Nie przywiązuj się do jednej marki

Wielcy producenci żywności mają duży budżet na reklamę. Kiedy ich produkt już na dobre zakorzeni się w naszej świadomości i ciągle go kupujemy, ceny wzrastają, a my tego nie zauważamy. Z kolei nowe na rynku, mniejsze marki często mają do zaoferowania dobre i tańsze produkty.

#Wybieraj produkty z końca półki

Sprzedawcy najczęściej ustawiają na samym przodzie produkty, które są już przeterminowane, albo bliskie końca przydatności do spożycia. Jeśli zależy ci na tym, aby produkt jak najdłużej był świeży, wybierz ten z końca półki.

Zdjęcie Jak kupować w supermarkecie, aby nie przepłacać? #2
Źródło: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/10-mistakes-that-cause-us-to-overspend-on-food-376760/

Agnieszka

true

Polecane