Lifestyle

Dorotę Gardias czeka trudna operacja. Dziennikarka wyznała, co jej dolega

Agnieszka

Sept. 13, 2021, 8:53 a.m.

Dorotę Gardias czeka trudna operacja. Dziennikarka wyznała, co jej dolega

 Dorota Gardias, prezenterka pogody, dziennikarka i fotomodelka poinformowała w najnowszym wywiadzie, że czeka ją trudna operacja. Okazuje się, że lekarze zdiagnozowali u niej guza piersi podczas rutynowego badania. 

Dorota Gardias poinformowała, że ma nowotwór piersi

Dorota Gardias wyznała w wywiadzie dla “Party”, że od jakiegoś czasu czuła ból w piersi. Z tego powodu postanowiła udać się do lekarza na rutynową kontrolę.

Podczas badania USG lekarz wykrył u niej guza piersi o wielkości jednego centymetra. Zalecono operację.

- Gdy usłyszałam, że to nowotwór i jak najszybciej trzeba zrobić operację, życie przeleciało mi przed oczami - powiedziała dziennikarka.

Dorota Gardias następnie trafiła do onkologa, który zlecił dodatkowe badania. Lekarze wyznaczyli termin operacji na koniec września. 

Okazuje się jednak, że rokowania są bardzo dobre - jak zaznacza dziennikarka.

- Operację będę miała na koniec września. Po wynikach histopatologii będzie wiadomo, jak dalej ma przebiegać leczenie - dodaje.

Dorota Gardias apeluje do kobiet

Dorota Gardias w wywiadzie przyznała, że choroba bardzo mocno wpłynęła na jej życie. Gdy dowiedziała się o nowotworze, postanowiła zwolnić tempo i spełnić swoje marzenia.

Zaapelowała też do kobiet, aby nie zwlekały z badaniami. Szybkie wykrycie nowotworu daje o wiele większe szanse na zwalczenie choroby. Warto pamiętać, że nowotwór piersi wykryty we wczesnym stadium jest uleczalny. 

- Nie ignorujcie żadnych niepokojących symptomów, bo mamy dla kogo żyć - dodała Gardias. 

Dorota Gardias o walce z COVID-19

Dorota Gardias w ubiegłym roku również miała problemy ze zdrowiem. Ciężko przeszła zakażenie koronawirusem. Trafiła do szpitala.

Doszła do siebie dopiero po miesiącu.

- Niestety od blisko dwóch tygodni zmagam się z zakażeniem wirusem COVID, a stan mojego zdrowia wymagał hospitalizacji z powodu zmian w płucach, typowych dla COVID - napisała na Instagramie.

- Cały czas przebywam w szpitalu, ale mojemu życiu nic nie zagraża... Jestem pod najlepsza opieką wspaniałych lekarzy i pielęgniarek. Leczenie przynosi efekty i z dnia na dzień jest lepiej - dodała.

Dorocie Gardias życzymy zdrowia, siły i udanej operacji.