Gwiazda “M jak Miłość” ma raka piersi. Polska służba zdrowia jest bezradna...

Agnieszka

Lifestyle

Aug. 26, 2019, 7:11 a.m.

Gwiazda “M jak Miłość” ma raka piersi. Polska służba zdrowia jest bezradna...

Judyta Turan, aktorka grająca między innymi w “Klanie” oraz “M jak Miłość” pilnie potrzebuje finansowego wsparcia na leczenie raka piersi. Kobieta zachorowała rok temu, jednak do tej pory państwowa służba zdrowia jest bezradna.

Zdjęcie Gwiazda “M jak Miłość” ma raka piersi. Polska służba zdrowia jest bezradna... #1
Źródło:https://www.siepomaga.pl/judy

Judyta Turan ma 36 lat i jest mamą dwóch córek. 8-letnia Emma i 6-letnia Greta to jej oczka w głowie. Mogliśmy ją oglądać między innymi w “M jak Miłość”, “Barwach szczęścia”, “Klanie”, “Diagnozie” i “Klanie”. Rok temu usłyszała przerażającą diagnozę - rak piersi z przerzutami do węzłów chłonnych.

Niestety, polska państwowa służba zdrowia okazała się w jej przypadku bezradna. Ma na to wpływ między innymi ogromne niedofinansowanie sektora onkologii. W zeszłym roku aktorka przeszła operację usunięcia 8 węzłów chłonnych.

Przerzuty do kości

Niestety, okazało się, że rak ma przerzuty również do kości oraz blizny na operowanej piersi. Aktorka ma jednak szansę na walkę o życie. Możliwa jest bowiem kosztowna terapia w Niemczech. Z tego względu postanowiła zaapelować do Polaków o pomoc finansową.

"Sytuacja, w jakiej się znalazłam, jest dramatyczna. Mam 36 lat i dwie cudowne córeczki – 8-letnią Emmę i 6-letnią Gretę. Mam też bardzo agresywnego raka piersi… Nowotwór chce mnie zabrać w chwili, kiedy jestem najbardziej potrzebna. Proszę o pomoc – chcę nadal być mamą. Muszę wyzdrowieć, muszę żyć! Leczenie jest mi potrzebne natychmiast… – zaczęła swój apel Judyta Turan – Przede mną jasny cel – muszę wyzdrowieć i żyć. Czeka mnie immunoterapia i protonoterapia. Immunoterapia wzmacnia organizm i pobudza do walki z komórkami nowotworowymi, zapobiega wznowie. Protonoterapia działa precyzyjnie na zmiany nowotworowe i ma zniszczyć przerzuty. Im szybciej zacznę leczenie, tym lepiej. Nie można czekać, bo rak też nie czeka, by zabić!Tylko kilkutorowe leczenie spowoduje, że zwycięsko wyjdę z walki o życie. A przecież mam dla kogo żyć. Moje dwie córeczki czekają na mnie w domu, a ja mam im jeszcze tyle do powiedzenia!" – podkreśliła aktorka.

Jak wspierać Judytę Turan?

Zbiórka pieniędzy dla aktorki odbywa się za pomocą portalu siepomaga.pl. Znajdziecie ją pod tym linkiem.