Sok z cytryny zamiast mandatu! Nowy sposób policji na karanie kierowców

Agnieszka

Newsy

13.09.2021 9:48

Sok z cytryny zamiast mandatu! Nowy sposób policji na karanie kierowców

Policja z Pruszcza Gdańskiego po raz kolejny zorganizowała akcję, w której zamiast mandatów za przekroczenie prędkości, zbytnio spieszących się kierowców częstowała sokiem z cytryny. Choć władze gminy dumne są z takiego pomysłu, to internauci już niekoniecznie. Nie pozostawili na policjantach suchej nitki.

Zdjęcie Sok z cytryny zamiast mandatu! Nowy sposób policji na karanie kierowców #1
Źródło:https://www.facebook.com/gminapruszczgdanski/photos/pcb.4834855173209467/4834854433209541

Policja z Pruszcza Gdańskiego w nietypowy sposób karała kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Zamiast mandatu, kierowcy otrzymywali za karę sok z cytryny, który musieli wypić.

Organizatorzy akcji pochwalili się tym pomysłem i zdjęciami z przebiegu jego realizowania na Facebooku. Niestety, internauci nie podzielili ich entuzjazmu.

- Kwaśny sok albo miły gadżet! Wrzesień to czas akcji „Zmniejsz prędkość, zwiększ myślenie”, którą realizujemy wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pruszczu Gdańskim oraz Strażą Gminną Gminy Pruszcz Gdański. Na tych, którzy jechali szybciej niż powinni, czekał sok z cytryny - wyjaśnia na Facebooku Marek Tułowiecki, starszy inspektor ds. zarządzania kryzysowego w Urzędzie Gminy Pruszcz Gdański. 

“Od lat zauważamy, że akcja cieszy się dużą aprobatą kierowców - i tych nagradzanych, i tych karanych. W końcu chodzi o bezpieczeństwo uczniów, naszych dzieci.” - dodaje.

Internauci oburzeni

W komentarzach pod postem o tej akcji można przeczytać wiele negatywnych komentarzy. Internauci twierdzą, że taka akcja to trywializowanie zagrożenia dla dzieci (akcja miała miejsce pod jedną ze szkół).

“W ten sposób trywializujecie zagrożenie dla dzieci. Kierowcy będą wspominać tę akcję z uśmiechem, dalej przekraczając prędkość. To bardzo głupie, co zrobiliście i powinniście się wstydzić” - pisze jedna z internautek.

"Akcja cieszy się dużą aprobatą kierowców" - sugeruję zapytać się rodzin tych, którzy zostali zabici przez kierowców-piratów, jak im się taka akcja podoba. To jakiś smutny żart. Zamiast wlepiać mandaty i zabierać prawo jazdy za łamanie przepisów, to dają "szklankę soku" - dodaje inna osoba oburzona całą sytuacją. 

“A dla pijanych kierowców proponuję jajecznicę na kaca” - podsumowuje internauta.