Lifestyle

WhatsApp nie dla starszych telefonów. Sprawdź, na jakim już nie zadziała!

Katarzyna

Sept. 8, 2021, 6:46 p.m.

WhatsApp nie dla starszych telefonów. Sprawdź, na jakim już nie zadziała!

WhatsApp już nie będzie dla każdego. Aplikacja po aktualizacji może już nie zadziałać na każdym telefonie, ze względu na jego oprogramowanie.

Zdjęcie WhatsApp nie dla starszych telefonów. Sprawdź, na jakim już nie zadziała! #1

Aplikacja WhatsApp

WhatsApp to popularna aplikacja pozwalająca na rozmowy online, która jest powiązana z numerem telefonu. Po Gadu-Gadu i Messenger przyszedł czas na WhatsApp. Aplikacja jakiś czas temu stała się bardzo modna, mimo że zakres usług jest podobny jak na Messenger. Co jakiś czas twórcy aplikacji ulepszają ją, aby działała sprawniej lub posiadała dodatkowe funkcje. WhatsApp może jednak nie zadziałać po 1 listopada, ponieważ telefon, na którym jest zainstalowana, aplikacja ma „stare” oprogramowanie.

Zmiany od 1 listopada

Twórcy WhatsApp znów zmieniają wymagania systemowe i informują, że od 1 listopada ich aplikacja może nie zadziałać na niektórych telefonach. Starsze startfony z Androidem nie będą obsługiwać już tej aplikacji. To spowoduje, że część użytkowników będzie zmuszona do zakupu nowego telefonu komórkowego. Aplikacja WhatsApp obecnie działa na oprogramowaniu Androida 4.0.3, jednak nie starszym. Bieżąca wersja  tej aplikacji jest na rynku od pierwszej połowy bieżącego roku, a więc kolejne zmiany nadchodzą dość szybko. Od 1 listopada aplikacja ta zadziała tylko w smartfonach z Androidem 4.1, JellyBean lub nowszym. To sprawia, że starsze modele nie będą dalej wspierane i aplikacja nie będzie już działać. Taką informację można znaleźć na stronie internetowej aplikacji w dziale pomocy technicznej.

Zdjęcie WhatsApp nie dla starszych telefonów. Sprawdź, na jakim już nie zadziała! #2

Sprawdźmy oprogramowanie 

Twórcy aplikacji zachęcają już też do sprawdzenia swojego oprogramowania w telefonie i zorientowania się, czy aplikacja będzie na nim działać po 1 listopada. Jeśli nasz model jest zbyt „stary”, to zawsze można stworzyć kopię zapasową swoich czatów, zakupić nowy telefon, zainstalować na nim najnowszą wersję aplikacji i tam wgrać kopię zapasową. Dzięki temu nie utracimy żadnych danych i będziemy mogli nadal używać tego znanego komunikatora online. Twórca aplikacji zapewnia jednak, że najnowsza wersja aplikacji nie będzie działała na telefonach, które mają już około 10 lat. Większość posiadaczy smartfonów zapewne nie posiada takich modeli, więc można spać spokojnie. Według statystyk wynika, że najnowsza aplikacja WhatsApp zadziała aż na 99,8% urządzeń z Androidem, które znajdują się obecnie na rynku.

WhatsApp a iPhone

Co ciekawe wymagania tej aplikacji względem najpopularniejszych telefonów, tj. iPhone’ów pozostają bez zmian. Posiadacze smartfonów z firmy Apple nie mają więc czym się martwić. Do działania tej aplikacji wystarcza oprogramowanie iOS 10, a takie posiadają już iPhone 5. Dziś na rynku można kupić już iPhone 12, a premiera 13 jego wersji jest zaplanowana na połowę września bieżącego roku.