Lifestyle

Szczepionki w Polsce będą płatne? Rzecznik rządu podaje termin!

Agnieszka

Sept. 8, 2021, 7:32 a.m.

Szczepionki w Polsce będą płatne? Rzecznik rządu podaje termin!

Czwarta fala pandemii już nastąpiła. Dziś (środa, 08.09.21) odnotowano aż 533 nowe przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Szczepienia natomiast nie posuwają się do przodu. Rząd jednak od dawna rozważa wprowadzenie opłaty za szczepienia. Podano konkretny termin.

Zdjęcie Szczepionki w Polsce będą płatne? Rzecznik rządu podaje termin! #1

Szczepienia na COVID-19 będą płatne - zapewnia rzecznik rządu

Rzecznik rządu Piotr Muller był gościem Radia Zet, gdzie wyznał, że rząd od dawna planuje wprowadzić opłatę za szczepienia w Polsce. Początkowo zakładano, że szczepienia na COVID-19 będą darmowe tylko do końca września.

Jednak ze względu na fakt, że mamy obecnie do czynienia z początkiem czwartej fali pandemii, a szczepienia w Polsce stoją w miejscu, termin ten przesunięto. Z wyliczeń wynika, że do tej pory w Polsce zaszczepiło się około 48% osób. To, zdaniem epidemiologów, zbyt mało, aby w ogóle mówić o odporności zbiorowej i jakimkolwiek zabezpieczeniem przed powstawaniem kolejnych wariantów koronawirusa. 

 – Rozważaliśmy to i cały czas rozważamy, by szczepienia były płatne, ale na ten moment, do końca września deklarowaliśmy, że będą bezpłatne. Myślę, że dłużej będą bezpłatne, ale w pewnym momencie mogą pojawić się w kalendarzu szczepień jako odpłatne – stwierdził rzecznik rządu, Piotr Muller.

W rozmowie dodał też, że szczepienia będą już płatne „od przyszłego roku albo może trochę wcześniej”. 

 Z opłat za szczepienie mają być jednak zwolnione osoby z grup podwyższonego ryzyka i niektóre grupy zawodowe.

Koronawirus w Polsce. “Przekroczono kolejną granicę”

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska podał dziś nieopublikowane jeszcze dane na temat nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

"Chcę wstrząsnąć widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest." 533 zakażenia to najgorsze liczby od początku czerwca 2021 roku.” - mówił dziś Kraska w rozmowie z Polsat News. 

 W środę 8 września odnotowano 533 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Dla porównania, dzień wcześniej, we wtorek 7 września było ich 406, a w poniedziałek 6 września jedynie 183. 

Skala zachorowań rośnie więc bardzo szybko. 

 

Zdjęcie Szczepionki w Polsce będą płatne? Rzecznik rządu podaje termin! #2
Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_M%C3%BCller#/media/Plik:Piotr-muller-2019.jpg