Koniec TVN24 już we wrześniu?

Agnieszka
Newsy
22.07.2021 10:23
Koniec TVN24 już we wrześniu?

Stacja TVN24, należąca do zagranicznej spółki Discovery może mieć już niedługo poważne problemy. Koncesja, czyli pozwolenie na nadawanie w Polsce niedługo się kończy i nie wiadomo, czy zostanie ona przedłużona. Dążą do tego między innymi niektórzy politycy PiS, proponując kontrowersyjną ustawę. 

"Partia próbuje zneutralizować TVN24, najbardziej cenioną stację informacyjną w kraju, która w przeciwieństwie do państwowego nadawcy przedstawia obiektywne informacje i krytyczne komentarze na temat rządu" – tak sytuację polityczno-medialną w Polsce opisał niedawno słynny "Washington Post". Czy rzeczywiście może dojść do tego, że TVN przestanie istnieć?

Projekt “lex TVN” - czym jest i o co w nim chodzi? 

 Projekt ten, promowany przez Marka Suskiego zakłada, że amerykański koncern Discovery zostałby zmuszony do sprzedaży udziałów w TVN jako podmiot spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W innym przypadku nie może nadawać w Polsce i traci koncesję.

To jednak nie jedyny problem

Okazuje się bowiem, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała problem z TVN już wcześniej. Zanim pojawiła się kontrowersyjna ustawa.

Problemem dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jest fakt, że dominujący podmiot w TVN jest spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Stąd przedłużające się postępowanie w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24 oraz TVN7. Obu tym kanałom koncesja kończy się bowiem najwcześniej.

Koncesja TVN24 wygasa pod koniec września 2021 roku. TVN7 prawo do legalnego nadawania ma natomiast do lutego 2022 roku.

Do grupy Discovery należą też, poza TVN24 i TVN7, takie kanały jak:

HGTV 

TVN Turbo  

TVN  

TVN Style  

TVN Fabuła  

TVN24 BiS

Każdy z nich posiada jednak ważną koncesję jeszcze na dwa, trzy lata. Nie zmienia to jednak faktu, że i te kanały mogą zniknąć po upływie ważności pozwolenia.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną