Lifestyle

Planujesz wyjazd do Niemiec? Niedługo możesz mieć z tym problem.

Katarzyna

July 19, 2021, 8:26 p.m.

Planujesz wyjazd do Niemiec? Niedługo możesz mieć z tym problem.

Zasady wjazdu do niektórych krajów w związku z koronawirusem, zmieniają się czasami z dnia na dzień. Jakie zasady wprowadzają Niemcy? Sprawdź!

Zdjęcie Planujesz wyjazd do Niemiec? Niedługo nowe zasady wjazdu. #1

Zachodni sąsiedzi

Niemcy to nasi sąsiedzi i często wyjeżdżamy tam w pogoni za lepszymi zarobkami czy lepszym życiem. Niemcy kryją w sobie też wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, dlatego można pojechać tam również w celach turystycznych. Epidemia koronawirusa, a raczej odmiana delty tego wirusa sprawiła jednak, że obecnie zasady wjazdu do Niemiec mogą się znacząco zmienić.

Mutacje koronawirusa

Koronawirus tak jak i inne wirusy ewoluuje i mutuje. Doprowadziło to do tego, że obecnie na świecie mamy do czynienia z odmianą delta tego wirusa, która jest bardziej zaraźliwa i można ją spotkać już praktycznie w każdym kraju na świcie. W związku z tym wiele państw prowadza z powrotem lub modyfikuje dotychczas panujące obostrzenia epidemiczne. Już teraz mówi się, że jesienią możemy spodziewać czwartej fali epidemii, mimo że dopiero co obostrzenia zostały poluzowane. 

Zdjęcie Planujesz wyjazd do Niemiec? Niedługo nowe zasady wjazdu. #2

Zmiany od 1 sierpnia 

Rząd niemiecki chce znów zmienić zasady, na podstawie których będzie można wjechać do tego państwa. Mają być one jak bardziej przejrzyste niż te obowiązujące teraz. Nowe zasady miałby wejść w życie od 1 sierpnia i utrudnić wjazd do Niemiec osobom niezaszczepionym. Nowe zasady miałby wprowadzić podział Niemiec na dwa obszary, czyli tam, gdzie odsetek zachorowalności jest wysoki oraz terenów, gdzie występują nowe odmiany koronawirusa. W niemieckim prawie nie będzie już terminu „obszar ryzyka”, jak donoszą niemieckie gazety. Rząd niemiecki chce również, aby wszystkich przybywających do Niemiec od 1 sierpnia traktować jak osoby, które dostają się do tego kraju drogą lotniczą lub przybywają z obszarów wysokiego ryzyka.

Nowe zasady 

Zmiany te mogą spowodować, że przekroczenie granicy niemieckiej będzie możliwe tylko dzięki posiadaniu przy sobie dokumentacji potwierdzającej odbyte szczepienie przeciw COVID-19. Wjazd do tego kraju będzie również możliwy dzięki okazaniu zaświadczenia o byciu ozdrowieńcem lub okazaniu negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa. Bardzo możliwe, że brak posiadania takich dokumentów uniemożliwi nam wjazd do Niemiec. Takie zasady zostały już wprowadzone m. in. na Słowenii.