Rusza Loteria Szczepionkowa- sprawdź co można wygrać!

Patrycja

Newsy

01.07.2021 10:10

Rusza Loteria Szczepionkowa- sprawdź co można wygrać!

Od 1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Sprawdź co można w niej wygrać!

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce

Masowe szczepienia przeciwko COVID-19 trwają w Polsce od grudnia 2020 roku. W naszym kraju dostępne są cztery rodzaje preparatów: Pfizer, Moderna, AstraZeneca i Johnson&Johnson.

Do tej pory w naszym kraju zaszczepiono prawie 29 milionów osób, a pełną dawkę preparatu przyjęło 13 milionów z nich. Oznacza to, że 34,3% populacji jest już po pełnym szczepieniu. Przypomnijmy, że aby zyskać odporność populacyjną i wygasić epidemię, powinno się zaszczepić około 70% Polaków.

Warto się szczepić!

Korzyści płynące ze stosowania szczepionek, przewyższają potencjalne ryzyko. Szczepienia to jedyna skuteczna metoda na pokonanie pandemii koronawirusa i powrót do normalności. Szczepionki chronią przed objawami COVID-19, ciężkim przebiegiem choroby, hospitalizacją, a nawet śmiercią.

Rząd chce zachęcić do szczepień

Z tego powodu Rząd szuka coraz to nowych sposobów, aby zachęcić niezdecydowanych Polaków do przyjęcia szczepionki. W czwartek- 1 lipca rusza Loteria Narodowego Programu Szczepień. Można w niej wygrać atrakcyjne nagrody. Sprawdź, co czeka na uczestników loterii.

Loteria Szczepionkowa- co można wygrać?

Jak poinformował na konferencji prasowej prezes Totalizatora Sportowego, Olgierd Cieślik, każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną, w każdej z kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne i nagroda główna.

Nagrody codzienne:Wyjaśnił, że „Codziennie do wygrania będą nagrody pieniężne o wartości 200 zł, przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co dwutysięcznej osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 milionów 300 tysięcy złotych”.

Nagrody tygodniowe:

Odbędzie się 12 losowań nagród tygodniowych. Do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tysięcy zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Nagrody miesięczne:

Odbędą się 3 losowania nagród miesięcznych. Do wygrania będzie 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tysięcy zł oraz 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Nagroda główna:

Losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października. Do wygrania będą dwa samochody osobowe Toyota C-HR oraz milion złotych.

Kto może wziąć udział w loterii?

Aby wziąć udział w losowaniu, należy spełnić dwa warunki. Mogą uczestniczyć w niej tylko osoby pełnoletnie, muszą także zostać zaszczepione co najmniej jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19. Szacuje się, że aktualnie może wziąć w niej udział ponad 20 milionów osób.

Loteria będzie trwać od 1 lipca do 30 września.