Kilkaset złotych i darmowy Internet dla młodych, którzy się zaszczepią!

Agnieszka
Newsy
29.06.2021 0:53
Kilkaset złotych i darmowy Internet dla młodych, którzy się zaszczepią!

Szczepienia nabierają rozpędu w wielu krajach, jednak na jak największym wyszczepieniu swoich obywateli zależy przede wszystkim krajom turystycznym. Aby zwiększyć liczbę osób chętnych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, rząd Grecji wpadł na pewien pomysł. Czy taki plan zwiększy liczbę chętnych za szczepienie?

Zdjęcie Kilkaset złotych i darmowy Internet dla młodych, którzy się zaszczepią! #1

Bon o wartości 150 euro dla każdego, kto przyjmie choć jedną dawkę szczepionki przeciwko COVID-19

Premier rządu Kyriakos Mitsotakis ogłosił, że osoby, które przyjmą już pierwszą dawkę dostaną bon o wartości 150 Euro. Co więcej, przez jeden miesiąc osoby te będą też bezpłatnie korzystać z Internetu.

Zachęta do szczepienia dla młodych od 18 do 25 roku życia

Grecki rząd liczy na to, że zachęci do szczepienia jak najwięcej osób, zanim jeszcze zacznie się sezon turystyczny w Grecji.

"To dług wobec młodych i dowód wdzięczności" - tłumaczył na spotkaniu ministerialnym w poniedziałek szef greckiego rządu. 

Dzięki temu, gdy w kraju pojawi się ogrom turystów, mniej osób zostanie zakażonych koronawirusem.

Bon w wysokości 150 euro, po przeliczeniu dzisiejszym kursem Euro (4,49) to ponad 670 zł. jak i darmowy Internet w telefonie przez cały sierpień mają otrzymać osoby między 18 a 25 rokiem życia, które postanowiły się zaszczepić. Nagrody mają być przyznawane już po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki.

Luzowanie obostrzeń w Grecji

W Grecji systematycznie spada liczba chorych na COVID-19. Sezon letni oznacza jednak przyjazd wielu turystów z różnych stron świata.

Gospodarka grecka nie może sobie pozwolić na zamknięcie obiektów turystycznych przez kolejny sezon, stąd coraz więcej obostrzeń zostaje zniesionych.

Od minionego tygodnia zniesiony został nakaz noszenia maseczek na zewnątrz. Natomiast osoby zaszczepione obiema dawkami mogą bez przeszkód korzystać na przykład z siłowni.

Rządowi bardzo zależy na przyspieszeniu tempa szczepień. Do tej pory w pełni zaszczepione jest ok. 33 proc. 11-milionowej populacji Grecji. Jest to bilans, z którego rząd nie jest do końca zadowolony. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną