Poznaj sekrety długowieczności - zdradzili je ludzie, którzy dożyli ponad 100 lat!

Poznaj sekrety długowieczności - zdradzili je ludzie, którzy dożyli ponad 100 lat!

Badania nad długowiecznością pokazują, że najwięcej ludzi dożywających ponad 100 lat mieszka w Japonii. Jednak tzw. super-stulatków znajdziemy na całym świecie. Od czego zależy długość życia? Niektórzy uważają, że wpływają na nią konkretne zależności i poglądy. Wybraliśmy 5 złotych rad na długowieczność od osób, które przeżyły więcej niż 110 lat!

1. Jeżeli nie możesz nic z tym zrobić, przestań się o to martwić.

Francuzka, Jeanne Calment, która zmarła w wieku 122 lat, uważała, że trzeba zaakceptować sprawy, na które nie mamy wpływu zamiast nieustannie się nimi zamartwiać. Do 117 roku życia paliła papierosy i nie stroniła od słodyczy czy lampki wina. Za sekret swojego zdrowego życia podawała optymizm i uśmiech.

2. Kochaj ludzi i bądź wdzięczny.

Amerykańska super-stulatka, Gertrude Weaver, dożyła w zdrowiu 116 lat. Nigdy nie piła i nie paliła, a do końca swoich dni była aktywną uczestniczką życia społecznego w najbliższym otoczeniu. Uważała, że długie i dobre życie zawdzięcza "Wierze w Boga, ciężkiej pracy i miłości wobec najbliższych i ludzi ogółem".

Zdjęcie Poznaj sekrety długowieczności - zdradzili je ludzie, którzy dożyli ponad 100 lat! #1

3. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem.

Antonia Gerena Rivera zmarła w Ameryce w wieku 115 lat. Można spekulować na temat jej dobrych genów, które mogłyby mieć wpływ na dożycie tak sędziwego wieku. Jej rodzeństwo dożyło również ponad 100 lat. Jednak Antonina była przekonana, że swoje długie życie zawdzięcza codziennemu spożywaniu małej ilości... brandy.

4. Regularne i zdrowe posiłki.

Japończyk Jiroemon Kimura, który zmarł w wieku 116 lat, codziennie jadał 3 posiłki – owsiankę, warzywa i zupę miso. Był pozytywnie nastawiony do życia i codziennie patrzył w słońce, będąc wdzięczny za to co dał mu los.

5. Żyj i daj żyć innym.

Obok unikania niezdrowego, przetworzonego jedzenia i wysypiania się, co jest regenerujące dla naszego organizmu, nauczycielka Besse Cooper w wieku 116 lat, radziła, aby żyć swoim życiem. Zarówno bycie wścibskim, jak i zbytnie angażowanie się w sprawy innych, wypala psychicznie i nie służy żadnej ze stron.

Kto wie, może biorąc pod uwagę powyższe wskazówki i twoje nazwisko zostanie zapisane na liście super stulatków, a ludzie będą przychodzić do ciebie z prośba i zdradzenie o sekretu długiego życia?

Ewelina

true

Polecane