Kult nie będzie grał koncertów tylko dla zaszczepionych. Dr Grzesiowski krytykuje

Kult nie będzie grał koncertów tylko dla zaszczepionych. Dr Grzesiowski krytykuje

 Zespół Kult zamieścił w sobotę na swoim Facebooku oświadczenie, z którego wynika, że nie zamierza on grać koncertów przeznaczonych tylko dla osób zaszczepionych. Dr Grzesiowski skrytykował to oświadczenie, zapraszając członków Kultu “na szkolenie”.

Zdjęcie Kult nie będzie grał koncertów tylko dla zaszczepionych. Dr Grzesiowski krytykuje #1
Źródło:https://www.facebook.com/photo?fbid=330135695140729&set=a.279558193531813

Kult nie chce grać tylko dla zaszczepionych

W swoim oświadczeniu Kult zaznaczył, że nie ma zamiaru grać koncertów, jeśli będą one dostępne tylko dla osób zaszczepionych. Zespół chce bowiem “łączyć, a nie dzielić”.

“OŚWIADCZENIE

W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję.

Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.

Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.

CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ.” - napisał Kult na swoim Facebooku.

 

Do tych słów odniósł się Dr Grzesiowski

 Dr Paweł Grzesiowski jest ekspertem Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID-19. Lekarz pojawił się na antenie Polsatu w “Gościu Wydarzeń”.

 W wywiadzie odniósł się krytycznie do słów Kultu. Podkreślił, że w ogóle nie chodzi o nie wpuszczanie osób niezaszczepionych na koncerty.

 Przepisy mogą natomiast wyglądać tak, że osoby niezaszczepione będą musiały przed wejściem na koncert poddać się testowi na COVID-19 i być może mieć na sobie maseczkę. 

 

– Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i o tym, aby koncert nie skończył się w szpitalu – powiedział.

 – Zasady jak na weselach: zaszczepieni mogą być zwolnieni z pewnych ograniczeń, a osoby, które nie przyjęły preparatu, muszą mieć test albo maseczkę – wyjaśniał.

Zakaz wstępu na koncert dla osób bez szczepienia?

Jak do tej pory nie podano żadnej oficjalnej informacji na ten temat. Osoby, które nie są zaszczepione będą natomiast z pewnością liczyć się do limitu osób mogących brać udział w wydarzeniu.

Być może będą musiały również wykonać test na COVID-19 i zakrywać usta i nos w miejscu koncertu. 

Agnieszka

Polecane