TVP znów uderza w Maffashion. Influencerka szybko zareagowała

TVP znów uderza w Maffashion. Influencerka szybko zareagowała

Konflikt Maffashion i stacji TVP wciąż się toczy. Telewizja postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie, na które Maffashion szybko zareagowała na swoim Instagramie.

Wszystko zaczęło się od tego, że Julia Kuczyńska (Maffashion) wyraziła swoją opinię na temat wyboru reprezentanta Polski w Konkursie Eurowizji.

“Co ty Jacek bredzisz? To tylko ty naraziłeś Rafała na ten hejt, wybierając według własnego widzimisię osobę, która będzie nas reprezentować! - napisała, a jej słowa spotkały się z natychmiastową reakcją TVP.

Po tej wypowiedzi TVP wysłało do blogerki oświadczenie, w którym zawarte jest żądanie sprostowania. Maffashion postanowiła więc umieścić kolejny wpis na ten temat, tym razem z ironicznymi przeprosinami:

“Sprostowanie: Uprzejmie informuję, że to nie Pan Prezes Jacek Olgierd Kurski wybrał na reprezentanta naszego kraju w konkursie piosenki szanownego Pana Rafała Brzozowskiego”. - pisze ironicznie Maffashion.

“Kłaniam się w pas i biję się w pierś. Z poważaniem Julia ze Złotowa” - dodaje na Instastories.

TVP i do tego się odnosi

W rozmowie z Plejadą TVP po raz kolejny odniosło się do znanej influencerki.

“Konwencja przeprosin wydaje się być adekwatna do stylu i poziomu autora publikacji” - czytamy w oświadczeniu.

“Telewizja Polska przeciwdziała zamieszczaniu, w publikacjach jej dotyczących, treści naruszających jej dobra osobiste lub nieprawdziwych. Media społecznościowe nie mogą być strefą fake newsów. Blogerzy i szafiarki nie prowadzą działalności wyjętej spod prawa i muszą respektować powszechnie obowiązujące przepisy oraz prawa innych osób” - dodaje TVP.

 

Maffashion odbija jednak piłeczkę na swoim Insta Stories. Najbardziej rozbawił ją rzecz jasna fakt, że TVP poucza kogoś w sprawie fake newsów i podawania nieprawdziwych informacji.

 “Dziękuję TVP za pouczenie ws. fake newsów i podawania nieprawdziwych informacji xD” - pisze Julia.

“A co do słowa szafiarka? To było dobre jakieś 10 lat temu” - dodaje Maffashion. 

Czy Telewizja Polska i do tych słów zamierza się odnieść? Wszystko okaże się niedługo. 

 

 

 

 

 

Agnieszka

Polecane