Śpisz w majtkach? Sprawdź dlaczego lepiej zdjąć je do snu!

Patrycja
Zdrowie
27.05.2021 21:20
Śpisz w majtkach? Sprawdź dlaczego lepiej zdjąć je do snu!

Lepiej spać w majtkach, czy bez? Odpowiedź może Cię zaskoczyć! Dowiedz się, dlaczego spanie bez bielizny jest zdrowe i dlaczego nocą warto wietrzyć miejsca intymne. Poznaj korzyści ze spania bez majtek.

Zdjęcie Śpisz w majtkach? Sprawdź dlaczego lepiej zdjąć je do snu! #2Zdjęcie Śpisz w majtkach? Sprawdź dlaczego lepiej zdjąć je do snu! #1

Lepiej spać w majtkach czy bez?

Choć dla wielu osób może wydawać się to zaskakującym i kontrowersyjnym pomysłem, to na noc lepiej zdejmować bieliznę! Spanie bez majtek przynosi wiele korzyści dla zdrowia i pozytywnie wpływa na strefy intymne. Dowiedz się, dlaczego warto spać bez nich!

Dlaczego warto spać bez majtek?

Naczelna orędowniczka „wietrzenia narodowego” ginekolog- położnik Nicole Sochacki-Wójcicka, autorka bloga „Mama ginekolog” już od dawna namawia, aby kobiety spały bez majtek. Na swoim blogu wyjaśnia dlaczego warto to robić:

„Błona śluzowa pochwy oraz gruczoły znajdujące się w pochwie, przedsionku pochwy oraz w okolicach szyjki macicy – produkują śluz. To normalne. Ten śluz pełni wiele funkcji – po pierwsze sam fakt, że wciąż się produkuje i «wypływa» – jest mechanizmem samooczyszczenia się pochwy. Poza tym, jeżeli nasze okolice intymne są dotykane (czy to w kontekście zbliżenia intymnego czy po prostu przez kawałek materiału tudzież wkładki higienicznej) to tego śluzu będzie produkowało się WIĘCEJ. Tak to po prostu działa. Więc, jeżeli nie macie na sobie majtek a tym bardziej wkładki – to tego prawidłowego śluzu produkuje się mniej”. 

Zdjęcie Śpisz w majtkach? Sprawdź dlaczego lepiej zdjąć je do snu! #3

Jaki korzyści to przynosi?

Nocne wietrzenie miejsc intymnych przynosi mnóstwo korzyści dla zdrowia, ale nie tylko. Przede wszystkim zmniejsza ryzyko infekcji, ponieważ zapewnia miejscom intymnym dobry przepływ powietrza. Takie środowisko uniemożliwia namnażanie się bakterii i grzybów, wpływa też na ograniczenie ilości wydzielanego śluzu.

Poza tym spanie nago, a więc w niższych temperaturach, sprawia, że szybciej zasypiamy i rzadziej budzimy się w nocy. Zwiększa metabolizm, pomagając w odchudzaniu, a nawet zapobiega postępowi cukrzycy. Doskonale wpływa na skórę, działając przeciw starzeniowo.

Oprócz tego spanie bez bielizny… poprawia relacje między partnerami, wpływa na budowanie bliskości, intymności i podkręca ogień w związku.

Zdjęcie Śpisz w majtkach? Sprawdź dlaczego lepiej zdjąć je do snu! #4

Ze spania bez majtek wynika wiele plusów! Może i Ty spróbujesz?

Warto spróbować przez kilka tygodni spać bez bielizny, w samej koszuli nocnej. Może to wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia i nastroju, a co najważniejsze- zdrowia

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną