Symbolika kwiatów. Poznaj znaczenie najpopularniejszych kwiatów.

Patrycja

Dom

May 19, 2021, 3:29 p.m.

Symbolika kwiatów. Poznaj znaczenie najpopularniejszych kwiatów.

Lubisz kwiaty, chętnie się nimi otaczasz i przyjmujesz w prezencie? Czy znasz ich ukryte znaczenie? Zarówno rodzaje, jak i kolory kwiatów mogą coś symbolizować. Poznaj mowę kwiatów i znaczenie najpopularniejszych roślin.

Zdjęcie Symbolika kwiatów- poznaj ich znaczenie #1

Chcesz wyrazić uczucia za pomocą kwiatów? Możesz zrobić to bez słów, jeśli poznasz ich symboliczne znaczenie. Przedstawiamy znaczenie najpopularniejszych kwiatów i ich kolorów.

Symbolika kwiatów

Róże

Roże to jeden z najpopularniejszych kwiatów, których używamy do wyrażenia swoich uczuć i miłości. Mają wiele symboli, które są uzależnione od jej koloru.

Czerwona – miłość, piękno i odwaga.

Biała- niewinność, szczerość, zaangażowanie, szacunek, prawdziwa miłość.

Różowa – podziękowanie.

Żółta – zazdrość.

Zdjęcie Symbolika kwiatów- poznaj ich znaczenie #2

Tulipany

Tulipany to piękne wiosenne kwiaty, którymi często obdarowujemy bliskie osoby. Są symbolem zmiany i nowych możliwości oraz marzeń i nadziei. Poznaj znaczenie ich kolorów:

Biały- przebaczenie.

Pomarańczowy - pożądanie i pasja.

Żółty -szczęście i pogodne myśli.

Czerwony - doskonała miłość.

Zdjęcie Symbolika kwiatów- poznaj ich znaczenie #3

Lilie

Lilie oznaczają, że mamy poważne zamiary wobec drugiej osoby. To także symbol czystości i niewinności. Liliami obdarowujemy kogoś składając mu najlepsze życzenia.

Goździki

Goździki to piękne i trwałe kwiaty, które kiedyś w Polsce głównie kojarzone były z upominkiem wręczanym kobietom z okazji Święta Kobiet i Dnia Matki, w okresie PRL. Kwiaty te symbolizują odwagę, brawurę i zadowolenie. Obdarowujemy nimi kogoś, by wyrazić wdzięczność i podziw.

Czerwone- miłość, tęsknota, podziw i wdzięczność.

Białe- niewinność i czyste intencje.

Zdjęcie Symbolika kwiatów- poznaj ich znaczenie #4

Stokrotki

Te delikatne kwiaty symbolizują niewinność, czystość, łagodność, miłość, a także dobrobyt i radość.

Niezapominajki

Jeśli podarujemy komuś niezapominajki, oznacza to, że ta osoba jest dla nas szczególnie ważna i  chcemy, aby o nas pamiętała.

Storczyki

Storczyki są symbolem egzotycznego piękna, a także synonimem bogactwa i luksusu. To także symbol głębokich uczuć, przywiązania i związku.

Chryzantemy

Chryzantemy w Polsce nie kojarzą się dobrze. Są symbolem żałoby i śmierci, najczęściej kupujemy je, aby ozdobić nimi groby bliskich nam osób. Z kolei na Wschodzie chryzantemy oznaczają zdrowie, dobrobyt, władzę i radość i są tam bardzo popularne. Ich znaczenie jest różne w zależności od kraju i danej kultury.

Czerwona- miłość

Biała- niewinność, prawda.

Żółta- zakochanie się.

Zdjęcie Symbolika kwiatów- poznaj ich znaczenie #5

Żonkile

Te piękne wiosenne kwiaty symbolizują negatywne uczucia. Zbytnią pewność siebie, egoizm, a także uczucia bez wzajemności i zazdrość.