Depilacja laserowa – poznaj fakty i mity na jej temat

Agnieszka
Uroda
18.06.2018 18:37
Depilacja laserowa – poznaj fakty i mity na jej temat

Depilacja laserowa wydaje się doskonałym rozwiązaniem dla kobiet, które mają problem z nadmiernym owłosieniem, lub po prostu nie znoszą golenia i chcą pozbyć się włosków na jak najdłuższy czas. Wiele kobiet myśli o tym sposobie depilacji, jednak wokół laserowej depilacji pojawiło się wiele zniechęcających mitów.

#Depilacja laserowa powoduje raka – MIT

Wiele osób twierdzi, że depilacja laserowa może powodować raka skóry. Prawda je jednak inna. Laser działa jedynie na włoski, nie uszkadzając w żaden sposób skóry. Dla porównania, słońce dużo mocniej ingeruje w skórę. Jednak osoby, które wcześniej chorowały na raka skóry muszą skonsultować depilację laserową z lekarzem.

Zdjęcie Depilacja laserowa – poznaj fakty i mity na jej temat #1

#Depilacja laserowa jest bolesna – MIT

Osoby z bardzo delikatną skórę mogą odczuwać pewien dyskomfort podczas depilacji laserowej. W zdecydowanej większości przypadków jest to jednak zabieg całkowicie bezbolesny. Natomiast zawsze możemy poprosić w gabinecie o krem znieczulający.

#Depilacja laserowa się nie opłaca – MIT

Depilacja laserowa to dość drogi zabieg, jednak podsumowując koszty maszynek, wosków, plastrów, które zużywamy latami okazuje się, że jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Po serii zabiegów włosy całkowicie znikają i musimy wracać do kosmetyczki na tylko jeden zabieg raz w roku, a nawet rzadziej.

Zdjęcie Depilacja laserowa – poznaj fakty i mity na jej temat #2

#Depilacja laserowa gorzej sprawdza się u blondynek – FAKT

Jasne włosy zawierają w sobie mniej melaniny, na którą działa laser. Z tego względu najlepiej ten zabieg sprawdzi się u kobiet z ciemniejszymi włosami.

#Trzeba się golić przed każdym zabiegiem depilacji laserowej – FAKT

Im krótsze włoski, tym krócej trwa zabieg. Z tego względu powinniśmy golić się maszynką przed każdym zabiegiem. Pod żadnym pozorem nie można natomiast wyrywać włosków z cebulkami – laser działa jedynie na strukturę włosa i cebulki, więc bez nich będzie zupełnie nieskuteczny.

#Nie wolno się opalać przed i po zabiegu – FATK

Przed zabiegiem oraz kilka dni po nim należy unikać słońca i solarium. Skóra jest wtedy nieco osłabiona, przez co łatwiej o negatywne konsekwencje opalania.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną