5 trików ułatwiających depilację OKOLIC BIKINI

5 trików ułatwiających depilację OKOLIC BIKINI

Depilacja okolic bikini nijak ma się do golenia innych części ciała. Każda z nas wie, że jest to dość problematyczne i ciężko osiągnąć taki rezultat jaki planujemy. Są to okolice delikatne, wymagające specjalnego traktowania. Jak więc przystąpić do depilacji okolic bikini, by zminimalizować nieprzyjemne skutki?

#Oczyszczanie

Pierwszym krokiem zawsze powinni być dokładne oczyszczenie i złuszczenie naskórka. To spowoduje, że wszystkie włoski ułożą się ku górze, co sprawi, że dużo łatwiej je usuniesz. Usuniesz również zanieczyszczenia i martwy naskórek, co zmniejszy ryzyko podrażnień.

#Maszynka do golenia

Najlepszą metodą jest golenie maszynką z żyletką, nie tą elektryczną. Klasyczną maszynkę należy zwilżyć wodą, a na skórę należy nanieść piankę lub krem do golenia.

Zdjęcie 5 trików ułatwiających depilację OKOLIC BIKINI #1

#Krem

Wybierając krem lub piankę do golenia zwróć uwagę na to, aby był przeznaczony dla skóry wrażliwej. Krem nawilży i zmiękczy okolicę bikini ułatwiając tym samym dokładną depilację.

#Depilacja

Najlepiej jest wykonywać maszynką pociągnięcia zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Golenie pod włos zostaw tylko na miejsca, gdzie włoski są wyjątkowo grube i twarde. Golenie “z włosem” zniejsza ryzyko infekcji i podrażnień mieszek włosowych.

#Po goleniu

Jeszcze raz należy dokładnie oczyścić i złuszczyć skórę. Unikniesz podrażnień i efektu chropowatej skóry. Pamiętaj również, aby jak najczęściej wymieniać maszynkę. Podstawą udanej depilacji są ostre ostrza.

Agnieszka

Polecane