Jak zmniejszyć koszty wesela? Podpowiadamy!

Katarzyna

Lifestyle

May 18, 2021, 5:32 p.m.

Jak zmniejszyć koszty wesela? Podpowiadamy!

Czy można zmniejszyć koszty wesela bez uszczerbku na efektywności i elegancji? Owszem! Podpowiadamy jak!

Zdjęcie Jak zmniejszyć koszty wesela? Podpowiadamy! #1

Ślub i wesele

Ślub i wesele to jedne z najszczęśliwszych momentów w życiu każdej pary. Niestety jest on też również kosztowny, dlatego spora część par zaczyna oszczędzać na swoje wesele już wcześniej.

Cena „idealnej” imprezy to często wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ciężko uzbierać taką sumę w krótkim czasie, a zakochane pary niekoniecznie chcą długo czekać na ślub. W przypadku gdy rodzina nie chce lub nie może wesprzeć finansowo przyszłych małżonków, to czas na wymarzone zaślubiny się wydłuża, ponieważ trzeba uzbierać wymaganą ilość pieniędzy.

Nie każdy aspekt wesela, da się opłacić po jego zakończeniu, dlatego w większości przypadków należy wyłożyć pieniądze przed uroczystością.

Rezygnacja z atrakcji 

Można oczywiście rezygnować z wybranych atrakcji na rzecz mniejszych kosztów wesela. Jest to jednak jeden z najważniejszych dnia w naszym życiu, więc szkoda sobie czegoś odmawiać.

Wystarczy tylko zrealizować je mniejszym kosztem. Poznaj kilka aspektów, na których możesz przyoszczędzić bez uszczerbku na ich efektywności.

1)  Dekoracje

Pięknie przystrojona sala weselna to marzenie każdej panny młodej. Niestety często wiąże się to ze sporymi kosztami, a prawdę mówić goście przybędą na wesele dla ciebie, a nie dekoracji na stole.

Na chwile może zwrócą na nie uwagę, jednak to ty wraz z panem młodym będziecie gwiazdami wieczoru. Jeśli chodzi o ozdoby weselne, to część z nich możesz wykonać sama lub poszukać tańszych zamienników, które również spełnią swą funkcję.

Dodatkowo mając wystarczająco dużo czasu przed ślubem, możesz poszukać efektywnych dodatków w przystępnych cenach.

Zdjęcie Jak zmniejszyć koszty wesela? Podpowiadamy! #2

2) Miejsce z klasą

Zamiast dekorować w wyszukany sposób sale weselną, możesz poszukać miejsca, które „będzie miało duszę”. Piękny widok z okien, ponadczasowe wnętrze czy niedalekie towarzystwo lasu, czy stawu potrafi stworzyć niepowtarzany klimat. Poszukaj miejsca, którego nie będziesz miała dodatkowo upiększać.

3) Własny makijaż i fryzura 

Jako panna młoda chcesz w tym ważnym dniu wyglądać pięknie, dlatego zamawiasz wizytę u kosmetyczki, makijażystki czy fryzjera. Za takie usługi trzeba jednak czasami sporo zapłacić.

Jeśli wiesz, w jakiej fryzurze wyglądasz dobrze oraz jaki makijaż wygląda naturalnie przy twojej karnacji, to nie bój się i sama bądź dla siebie makijażystką i fryzjerką. Możesz też poprosić o pomoc swoje przyjaciółki, jeśli są uzdolnione w tym temacie. W ten sposób łatwo zaoszczędzisz pieniądze  bez „uszczerbku” na wyglądzie. 

Zdjęcie Jak zmniejszyć koszty wesela? Podpowiadamy! #3

4) Suknia z sieciówki

Suknia ślubna to ważna rzecz, ponieważ zakłada się ją tylko raz i ma wielką symbolikę. Jeśli nie dążysz za obecnymi trendami, a suknie z salonów ślubnych nie przypadają ci do gustu, to wybierz taką, która najbardziej ci się podoba.

Dziś suknie ślubną można kupić nawet w zwykłym sklepie czy sieciówce i często nie ustępują one pięknem w porównaniu z tymi z salonów sukien ślubnych. Poszukaj w zwykłych sklepach, być może znajdziesz tam swojej wymarzonej sukienki.

Pamiętaj, że na całość twojego wyglądu składają się również kwiaty, biżuteria, fryzura czy buty, a nie tylko sukienka.

5) Popytaj znajomych

Jeśli masz znajomych, którzy znają osoby z branży ślubnej, to nie krępuj się i poproś je o pomoc. Wielu osobom udało się ściąć koszty wesela przy pomocy znajomych. Może jakiś znajomy znajomego ma kwiaciarnie lub robi ładne zdjęcia. Wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem wysokiej jakości wykonania usługi.